17. října 2017 Pro média

EUC bude mít kliniku v Ostravě

Zdravotnická skupina EUC koupila MEPHACENTRUM v Ostravě Porubě a tím rozšířila síť svých ambulantních klinik do dalšího krajského města.

MEPHACENTRUM je významná ostravská poliklinika se skvělými odborníky v 28 lékařských odbornostech, včetně mamocentra, laboratoří, špičkové diagnostiky a vlastní lékárny, která v souhrnu poskytuje péči ročně půl milionu pacientů. Poliklinika byla privatizována v roce 1998 a pod vedením původních vlastníků několikanásobně rozšířila rozsah poskytované péče a prošla rozsáhlou modernizací. Její dosavadní vlastník Jiří Fousek k prodeji říká: „Jsme rádi, že z téměř desítky zájemců o MEPHACENTRUM s nejlepší nabídkou přišla renomovaná zdravotnická skupina EUC, která je zárukou, že i nadále se bude rozvíjet poskytování kvalitní ambulantní péče občanům celého ostravského regiónu.“

Václav Vachta, ředitel EUC: „Všude, kde již působíme, péči rozvíjíme a snažíme se ji koncentrovat pod jednu střechu tak, aby byla dostupná a na vysoké úrovni. Což oceňují naši klienti a také lékaři a veškerý personál. MEPHACENTRUM patří mezi nejlepší ambulantní zdravotnická zařízení v ČR a tyto naše hodnoty zcela naplňuje.“

EUC v Ostravě již vlastní od roku 2016 většinový podíl ve specializovaných CGB Laboratořích. Od začátku letošního roku EUC koupila ještě Mamodiagnostické centrum v Pardubicích a Homolka Premium Care.  

Pro více informací media@euc.cz


Poznámka pro editory:

EUC je soukromá síť zdravotnických zařízení. S obratem 2,15 miliard Kč a rozšiřováním do dalších krajů ČR patří k největším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče v ČR. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče prémiové. Aktivity EUC dělí do 5 sektorů: Kliniky, Nemocnice, Premium, Lékárny a Laboratoře.

1479 zaměstnanců EUC poskytlo v roce 2016 péči celkem 1 140 000 pacientům. Od roku 2011 je vlastníkem EUC Tuffieh Funds SICAV plc..

Související články

Více článků

Ženy se bojí gynekologického vyšetření, které jim může zachránit život

Mamocentra zdravotnické skupiny EUC se společně s CrossCafe zapojila do prevence rakoviny prsu

Prošlé obvazy můžete v domácí lékárničce mít, prošlé a neznáme léky však neskladujte

Neděle 29. září 2019 je „Světovým dnem srdce“. Slibme si, že budeme žít zdravěji