11. května 2018 Pro média Mamologie a mamografie Moderní léčba a prevence

EUC je hrdým patronem kampaně #prsakoule

Společnost EUC se stává pro rok 2018 patronem kampaně Sahám si na ně každý měsíc s heslem #prsakoule neziskové organizace Loono.

EUC provozuje 11 akreditovaných mamocenter a ročně její zkušený personál vyšetří 160 tisíc žen. Rakovinou prsu ročně v České republice onemocní zhruba 7 tisíc žen, rakovinou varlat více než 400 mužů. V obou případech je klíčové odhalit onemocnění včas. „Vzdělávání veřejnosti v oblasti prevence je jednou z priorit společnosti EUC. Informovanost žen i mužů v problematice samovyšetření je pro nás zásadní a je nám blízký způsob, jakým Loono pomáhá lidem učit se, že péče o zdraví se vyplácí. Proto jsme hrdým patronem kampaně #prsakoule a věříme, že se nám společně podaří proškolit mnoho dalších lidí,“ uvádí Aziz Jahić, marketingový ředitel společnosti EUC.

Cílem kampaně #prsakoule je učit zejména mladé lidi si správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata, a včas tak odhalit případné onemocnění. Součástí kampaně jsou vzdělávací workshopy, při nichž se na speciálních modelech prsou a varlat učí ženy i muži správné technice samovyšetřování. „Prevence a osvěta je důležitá v každém věku. Spolupráce s EUC nám podaří rozšířit povědomí o závažných onemocněních, jakými jsou právě rakovina prsou a varlat, i mimo sociální sítě, tedy zejména do regionů a mezi starší lidi,“ shrnuje začínající spolupráci zakladatelka neziskové organizace Loono Kateřina Vacková.

Workshopy #prsakoule

Loono a EUC letos společně uspořádají 16 workshopů v blízkosti mamocenter EUC, kde se budou moci zájemci nechat proškolit zkušeným týmem Loono v doprovodu odborníků z klinik EUC a naučit se, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata. Návštěvníci workshopu se dozvědí, jak včas rozpoznat rakovinu prsu, varlete a dalších orgánů, kde a jak probíhají preventivní kontroly a kam zajít, pokud na svém těle něco neobvyklého objeví.

Zároveň budou mít příležitost vyzkoušet si nahmatat bulky na modelech prsou a varlat, a správně se tak naučit techniku jejich samovyšetřování.

Každá žena by si měla umět sama vyšetřit prsa. Jedná se o základní stavební kámen v prevenci rakoviny prsu, protože více než 90 % žen s nádorem prsu v počátečním stadiu se zcela vyléčí. Neméně důležitá jsou však pravidelná odborná vyšetření. „Ženám mladším 40 let doporučujeme absolvovat jednou za dva roky ultrazvukové vyšetření prsu za přímou úhradu. Po dovršení čtyřicítky je pak vhodné nechat si provést za přímou úhradu vstupní mamografické vyšetření. Na jeho základě a na základě osobní a rodinné historie pacientky lékař-mamodiagnostik doporučí další frekvenci kontrol v následujících pěti letech. Od 45 let by ženy měly docházet jednou za dva roky na pravidelná mamografická vyšetření, která jsou hrazena ze zdravotního pojištění,“ dodává primář MUDr. Petr Váša z RDG oddělení EUC Kliniky Ústí nad Labem, člen předsednictva Asociace mamodiagnostiků ČR.

Společnost EUC návštěvnicím 16 workshopů #prsakoule poskytne slevové poukázky v hodnotě 100 Kč na vyšetření v EUC mamocentru v okolí konání workshopu. Seznam mamocenter naleznete na webu: www.eucmamocentrum.cz

Termíny dalších workshopů se dozvíte na webu loono.cz/kde-nas-potkate.


Loono:

Loono založila před třemi lety Kateřina Vacková. Organizace zastřešuje sedm desítek mladých mediků, lékařů a nadšenců, kteří se věnují především prevenci rakoviny prsu, varlat v kampani #prsakoule a nejnověji i prevenci zdravého srdce #zijessrdcem. Nejen ve školách a firmách pořádají pravidelné workshopy, přednášky a diskuze. Loono má své týmy v Praze, Plzni, Brně i Hradci Králové.

Skupina EUC:

Zdravotnická skupina EUC tvoří největší síť ambulantních klinik v ČR. Je největším poskytovatelem ambulantní péče, prémiové péče, mamoscreeningu a lékařské péče pro zaměstnavatele. Od roku 2011 investovala 544 milionů korun především do modernizace přístrojů, vzdělávaní zaměstnanců a elektronizace systémů a služeb. V 27 zdravotnických zařízeních napříč ČR (včetně 9 prémiových), 19 lékárnách a 14 laboratořích zaměstnává 1830 lidí, kteří poskytnou péči 1,8 milionu pacientů ročně. Na podzim 2017 vydala jako první v sektoru zdravotnictví v ČR emisi dluhopisů, v celkovém objemu 1,4 miliardy korun.

Fotogalerie

Související články

Navštivte náš stánek Centra sportovní medicíny na půlmaratonu v Ústí

Čím dříve odstraníte přisáté klíště, tím více snižujete riziko nákazy boreliózou

Až polovina pacientů s plicním onemocněním neinhaluje své léky správně

Laboratorní vyšetření pro vegany a vegetariány. Které testy jsou důležité?