19. dubna 2018 Pro média

EUC – růst obratu i důvěry

Loňský rok byl pro EUC mimořádně úspěšný. Upevnila své postavení největšího poskytovatele ambulantní péče. Akvizicí zdravotnických zařízení v Ostravě a v Praze teď pokrývá její síť dvaceti osmi zdravotnických zařízení největší města v ČR.

Obrat EUC se zahrnutím nových akvizic loni dosáhl 3,211 miliard Kč (v roce 2016 to bylo 2,138 miliard Kč). Podle mezinárodních standardů IFRS byl v roce 2017 celkový obrat 2,485 miliard Kč a EBITDA 256 milionů Kč. Skupina EUC jako první v sektoru zdravotnictví v Česku loni úspěšně prodala emisi pětiletých dluhopisů v hodnotě 1,4 miliardy Kč.

Václav Vachta, generální ředitel a předseda představenstva EUC: „Zdravotnictví v ČR je náročný sektor s velkým prostorem pro zlepšení služeb pro klienty. To nás na něm láká, protože umíme nabídnout špičkové služby i flexibilitu. Výsledky za uplynulý rok a také zájem investorů o naše dluhopisy potvrzují, že nám naši klienti věří a že jsme se vydali správným směrem.“ Kromě zdravotní péče hrazené výhradně z veřejného pojištění nabízí EUC také prémiovou péči pro zaměstnavatele, cizince a samoplátce v celkem 10 centrech. Poskytovatel nadstandardní lékařské péče Canadian Medical, součást skupiny EUC, letos nově otevřel v Praze střediska “Waltrovka“ a „Hadovka“. EUC hodlá s nabídkou prémiových služeb vyrazit i do regionů, kde roste zájem především zaměstnavatelů po organizované a kvalitní zdravotní péči.
„Pokračujeme v konsolidaci všech našich zařízení pod značkou EUC, která má být synonymem důvěryhodného, moderního a spolehlivého poskytovatele zdravotní péče. Chceme, aby se u nás naši klienti cítili dobře a abychom nejen léčili jejich zdravotní problémy, ale i šetřili jejich čas. K tomu přispějí moderní recepce zajišťující maximální servis, možnost objednat se na čas i online služby při komunikaci s našimi lékaři a sestrami,“ ozřejmuje plány EUC Václav Vachta. „Od roku 2011 jsme investovali více než půl miliardy korun do rozvoje a obnovy přístrojového vybavení, budov a zázemí pro klienty i zdravotníky. Další investice chceme směřovat především do IT infrastruktury, elektronizace a zvýšení odbornosti našich zaměstnanců. I jejich počet loni stoupl, na 1890.”

Související články

Více článků

Čím dříve odstraníte přisáté klíště, tím více snižujete riziko nákazy boreliózou

Až polovina pacientů s plicním onemocněním neinhaluje své léky správně

Laboratorní vyšetření pro vegany a vegetariány. Které testy jsou důležité?

Zdravotnická skupina EUC hlásí rekordní nárůst obratu