04. dubna 2016 Pro média

EUC v salonu republiky

Skupina EUC koupila společnost LÉKAŘSKÉ SDRUŽENÍ, a.s. vlastníka Polikliniky II, největšího ambulantního zdravotnického zařízení v Hradci Králové.

31. března 2016 skupina EUC dokončila transakce s 24 minoritními akcionáři a vlastní tak 100 % akcií. Od února 2016 EUC již vlastní lékárnu v budově Polikliniky prostřednictvím společnosti Pharmacentrum, s.r.o., jednoho z minoritních akcionářů.

Poliklinika II (PKII) je největší ambulantní zdravotnické zařízení v Hradci Králové, ve kterém komplexní zdravotní péči, většinou v samostatných ordinacích, poskytuje 80 lékařů v téměř 30 oborech, včetně péče lékárenské, rehabilitační, laboratorní a radiodiagnostické včetně akreditovaného mamografického screeningu. Spádová oblast Polikliniky je 70 000 obyvatel. Zastavěná plocha budovy činí 11 151m2.

„Nákup PKII zapadá do naší strategie – komplexní ambulantní zdravotní péče v krajských městech,“ říká Ing. Václav Vachta, člen představenstva skupiny EUC, zodpovědný za tuto transakci, a dodává: „Je to nemovitost, kde pacienti dostanou široké spektrum zdravotní péče a zdravotních služeb. Zdravotní péči poskytují samostatné privátní ordinace, my zatím péči lékárenskou. Naším dlouhodobým cílem je plynulé připojení dalších zdravotních služeb.“
Pro Skupinu EUC je Hradec Králové další krajské město, v němž působí. EUC je již v Praze, Ústí nad Labem, Liberci, Zlínu, Plzni, Českých Budějovicích, Brně, Olomouci, Pardubicích a Kladně.


Elucidační poznámka:
„Salón republiky“ je označení pro Hradec Králové, které získal hlavně díky stavbám Jana Kotěry a Josefa Gočára.
Více o Poliklinice: http://www.poliklinika2hk.cz nebo nás kontaktujte na media@euc.cz


Poznámka pro editory:
EUC, dříve Euroclinicum, je soukromá síť zdravotnických zařízení. S obratem 1,9 miliard Kč a rozšiřováním do dalších krajů ČR patří k největším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče v ČR. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče Prémiové. Aktivity EUC dělí do 6 Sektorů: Kliniky, Nemocnice, Premium, Lékárny, Laboratoře a Videolékárna. Od roku 2011 je jejím vlastníkem Tuffieh Funds SICAV plc, regulovaný maltským finančním regulátorem v rámci jednotné legislativy EU.

Související články

Více článků

Laboratorní vyšetření pro vegany a vegetariány. Které testy jsou důležité?

Zdravotnická skupina EUC hlásí rekordní nárůst obratu

Pražanům není prevence lhostejná

Podpořili jsme Sportovních hry seniorů