03. května 2017 Pro média

EUC ve Waltrovce

Soukromé zdravotnické zařízení Canadian Medical Care (CMC), člen skupiny EUC, od příštího roku rozšíří portfolio svých profesionálních zdravotních služeb o další pobočku. EUC podepsala smlouvu o dlouhodobém nájmu v památkově chráněné budově Walter v areálu Waltrovka v pražských Jinonicích. Předání stavby proběhne do konce roku 2017, zahájení provozu příští rok. Na novém pracovišti CMC budou přední odborníci ordinovat a nově také operovat.

„Po téměř 20 letech existence Canadian Medical Care, 10 let po úspěšném otevření pobočky na Praze 4 a naplněné kapacitě naší hlavní kliniky na Praze 6 nabízíme našim pacientům další lokalitu. Jde přitom o zcela nový a prestižní projekt. Vzniká zde unikátní zařízení, kde vedle ordinací přibydou operační sály a k nim nezbytné zázemí. Rozšiřujeme tak dosavadní hranice ambulantní péče a chceme vybudovat na Waltrovce prestižní kliniku pro ty nejnáročnější klienty, „říká Barbara Taušová, vedoucí lékařka CMC a jeho spoluzakladatelka.

 Jan Blaško, předseda představenstva EUC: „Je to po Aviatice a Homolka Premium Care ze začátku tohoto roku další investice EUC do sektoru prémiové péče. 1600 m2 je veliká klinika, která bude mít těžko obdobu v celé Praze. Věřím, že jméno „Waltrovka“  bude k radosti naší i pacientů za pár let synonymem špičkové prémiové zdravotní péče v Praze. Pro CMC je to dnes veliký závazek rozšířit péči ve vysoké  kvalitě i na Prahu 5.“ 

Poznámka pro editory

EUC je soukromá síť zdravotnických zařízení. S obratem 2,15 miliard Kč a rozšiřováním do všech regionů patří k největším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče v ČR. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče prémiové. Aktivity EUC dělí do 5 sektorů: Kliniky, Nemocnice, Premium, Lékárny a Laboratoře. Od roku 2011 jsou vlastníkem EUC Tuffieh Funds SICAV plc.

Canadian Medical Care je soukromé zdravotnické zařízení, které poskytuje vysoce nadstandardní lékařskou péči, první pražská soukromá klinika, které byl udělen certifikát kvality. Má své pobočky ještě na Praze 4 a Praze 6.

Waltrovka je pražská část, brownfield po bývalé továrně Walter Motors v pražských Jinonicích, developerského projektu Penta. 

Související články

Více článků

Ženy se bojí gynekologického vyšetření, které jim může zachránit život

Mamocentra zdravotnické skupiny EUC se společně s CrossCafe zapojila do prevence rakoviny prsu

Prošlé obvazy můžete v domácí lékárničce mít, prošlé a neznáme léky však neskladujte

Neděle 29. září 2019 je „Světovým dnem srdce“. Slibme si, že budeme žít zdravěji