04. května 2015 Pro média

Euroclinicum přebírá 6 nových lékáren

EUROCLINICUM kupuje 6 lékáren a posiluje spolupráci s distributorem léčiv PHOENIX

  • EUROCLINICUM aktuálně přebírá od skupiny PHOENIX šest lékáren BENU provozovaných ve svých zařízeních.
  • Oba subjekty se dohodly na dlouhodobé strategické spolupráci v oblasti nákupu a distribuce léčiv.

Praha (29. dubna 2015) – Skupina EUROCLINICUM posiluje partnerství s největším distributorem léčiv v České republice, společností PHOENIX lékárenský velkoobchod, a.s. Vedle prohloubení obchodní spolupráce v oblasti nákupu léčiv přebírá EUROCLINICUM nově také šest lékáren, které skupina PHOENIX doposud provozovala prostřednictvím své dceřiné společnosti.

Všech šest lékáren je umístěno v klinikách skupiny EUROCLINICUM. Jde o zařízení v Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Přelouči, Pardubicích, Slaném a ve Zlíně. „Od skupiny PHOENIX kupujeme šest lékáren umístěných v našich klinikách. Obchodem současně nastavujeme dlouhodobější a pevnější spolupráci,“ říká generální ředitel skupiny EUROCLINICUM Václav Vachta. Celkově bude mít skupina EUROCLINICUM již jedenáct vlastních lékáren s celkovým obratem přes 400 milionů korun ročně a lékárenský e-shop Videolekarna.cz. 

Podle Václava Vachty bude spolupráce obou subjektů na intenzivnější úrovni, než tomu bylo dosud. 
„Se společností PHOENIX budeme spolupracovat na společném programu category managementu a odběru produktů pro všechny naše lékárny a zdravotnická zařízení, čímž se společnost PHOENIX stává našim hlavním partnerem pro dodávky do našich lékáren“ doplňuje Václav Vachta.

V posledních měsících jde o další významnější akvizici skupiny EUROCLINICUM. V lednu se součástí skupiny stal přední poskytovatel zdravotní péče o zaměstnance v České republice, skupina Medicover/Mediconet a na konci roku 2014 EUROCLINICUM koupilo PP Kliniku v Kladně.

Pro skupinu PHOENIX obchodní ujednání se společností EUROCLINICUM představuje vzájemně výhodnou transakci vedoucí k optimalizaci portfolia vlastních lékáren, přičemž PHOENIX současně získává silného a stabilního obchodního partnera pro odbyt svých produktů a intenzivnější spolupráci v oblasti category managementu a marketingu zejména volně prodejných léčiv.

Související články

Více článků

Laboratorní vyšetření pro vegany a vegetariány. Které testy jsou důležité?

Zdravotnická skupina EUC hlásí rekordní nárůst obratu

Pražanům není prevence lhostejná

Podpořili jsme Sportovních hry seniorů