19. ledna 2015 Pro média

Medicover/Mediconet je novým členem skupiny EUROCLINICUM

Skupina EUROCLINICUM přebírá celkem tři moderní kliniky v Praze a jednu v Brně. Stane se tak největším poskytovatelem zdravotní péče o zaměstnance v České republice. Po akvizici bude pečovat o více jak 320 tisíc zaměstnanců a více než 1300 firem.

Skupina Medicover/Mediconet, která je předním poskytovatelem zdravotní péče o zaměstnance v České republice, je nově součástí skupiny EUROCLINICUM. Skupina EUROCLINICUM koupí společnosti Medicover přebírá celkem tři moderní kliniky v Praze a jednu v Brně. Nová akvizice zapadá do plánů skupiny EUROCLINICUM, stát se v České republice největším poskytovatelem zdravotní péče o zaměstnance. Obchod uzavírá skupina EUROCLINICUM s investičním fondem Oriens. Výši transakce nebudou strany obchodu zveřejňovat.

K finálnímu uzavření transakce došlo ve čtvrtek 15. ledna 2015. EUROCLINICUM je strategický investor, který může zajistit další rozvoj skupiny Medicover/Mediconet. „Prostřednictvím naší společnosti Kardia jsme byli největší poskytovatel pracovnělékařských služeb v České republice. Skupina Medicover posiluje tuto pozici v oblasti zdravotní péče o zaměstnance, kde je Medicover jedničkou na trhu. Naším cílem je poskytnout zaměstnavatelům komplexní servis v oblasti zdravotní péče, a to i na regionální úrovni, kde máme dnes širokou působnost,“ vysvětluje generální ředitel skupiny EUROCLINICUM Václav Vachta.

Krisztian Orban, ředitel fondu Danube Fund I, který je součástí investičního fondu Oriens, k transakci říká: „Jsme spokojeni s dosavadním výkonem managementu společnosti Medicover. Podařilo se jim úspěšně restrukturalizovat operativu firmy a současně do skupiny úspěšně začlenit novou společnost Mediconet. Management dlouhodobě splňoval provozní a finanční výkonnost skupiny. Jsme rádi, že bude skupina dále růst prostřednictvím této nové akvizice v rámci EUROCLINICUM“.

Skupina EUROCLINICUM plánuje v dlouhodobém horizontu vytvořit integrální celek vlastních klinik, kterých má v současné době v ČR celkem sedmnáct. „Chceme, aby tyto kliniky nabízely všude kvalitní a organizovanou zdravotní péči postavenou na jednotných standardech,“ říká Václav Vachta.

Záměrem skupiny EUROCLINICUM je také rozvoj vybraných operativních a diagnostických oborů, ve kterých dosahuje skupina nejlepších výsledků. Jde například o herniologii (operace kýly), cévní chirurgii, gynekologii a také o prevenci rakoviny prsu. Skupina EUROCLINICUM jako největší poskytovatel mamární prevence v České republice ročně vyšetří přes 120 tisíc žen na nejmodernějších přístrojích.

Související články

Více článků

Ženy se bojí gynekologického vyšetření, které jim může zachránit život

Mamocentra zdravotnické skupiny EUC se společně s CrossCafe zapojila do prevence rakoviny prsu

Prošlé obvazy můžete v domácí lékárničce mít, prošlé a neznáme léky však neskladujte

Neděle 29. září 2019 je „Světovým dnem srdce“. Slibme si, že budeme žít zdravěji