Všechny naše kliniky a lékárny fungují v běžném rozsahu dle aktuální provozní situace. Vstupujte s nasazeným respirátorem FFP2.

Nové očkovací místo v Plzni nabízí očkování bez registrace

29. listopadu 2021

Nové očkovací místo v Plzni nabízí očkování bez registrace

Vzhledem k rostoucímu zájmu o očkování bylo v Plzni, v bývalém obchodním domě Prior, v pondělí 29. listopadu otevřeno na prostoru 600 m2 nové očkovací místo. Denní kapacita centra, které funguje pod záštitou EUC Kliniky Plzeň, bude až 800 osob bez registrace. 

V současné době je Plzeňský kraj jedním z těch, kde očkování probíhá velmi rychle. Denní kapacita všech očkovacích míst je více než 3 800 osob denně. S novými nařízeními Vlády ČR ale roste zájem o očkování všemi schválenými vakcínami, proto se Plzeňský kraj rozhodl připravit na větší počty zájemců o očkování už nyní. 

Nové očkovací místo se nachází ve 2. patře bývalého obchodního domu Prior v centru Plzně na Americké třídě. Provozní doba centra je  od 8 - 16 hodin, personálně zajišťuje provoz tým EUC Kliniky Plzeň.

„Hledali jsme především vhodný, zastřešený prostor, který s ohledem na námi požadovaný komfort pro očkované i personál nabídne dostatečné zázemí. Poloha očkovacího centra je strategicky vhodná. Je v blízkosti vlakového nádraží, zastávek městské hromadné dopravy a lze zde i snadno zaparkovat. Otevřením očkovacího místa bez registrace zároveň také zabráníme tlaku na stávající centra, která by musela velmi komplikovaně navyšovat své kapacity,“ říká hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová a dodává: „Vážím si vstřícnosti vedení EUC Kliniky Plzeň, které velmi rychle zmobilizovalo personál i své síly a za méně než týden dokázalo vytvořit důstojný prostor pro očkování neregistrovaných zájemců o očkování.“

„Týmy EUC Kliniky očkují už řadu měsíců nejen na klinice na Denisovo nábřeží, ale také v terénu po celém Plzeňském kraji, ve firmách i sociálních zařízeních. Vzhledem k situaci, která se nevyvíjí dobře, jsme se, po dohodě s Plzeňským krajem, rozhodli vyjít občanů vstříc a zřídit toto nové místo pro zájemce o očkování, kteří se nechtějí registrovat. Očkovat budeme ve všední dny všemi dostupnými a schválenými vakcínami. O víkendech očkujeme bez registrace na Denisově nábřeží,“ upřesňuje ředitel EUC Kliniky Plzeň, Jan Šlajs.

Související články

Více článků