Praktické informace k očkování proti COVID-19

20. února 2022

Praktické informace k očkování proti COVID-19

Připravili jsme pro vás praktické informace týkající se očkování proti COVID-19 na EUC Klinice v Plzni.

Od pondělí 21. 2. očkujeme na Denisově nábřeží 4 i zájemce bez registrace! Denně od 8 do 16 hodin.  
Jako jediné pracoviště k Plzeňském kraji očkujeme též novou vakcínou Novavax. Vakcína je určené pro dosud neočkované. Nelze ji tedy aplikovat jako posilující dávku.

Jak se registrovat na očkování

Registrovat se k očkování lze prostřednictvím centrálního rezervačního systému, který najdete na adrese crs.uzis.cz.

Zde po vyplnění dotazníku vyberete místo očkování EUC Klinika Plzeň. Pravidelně uvolňujeme volná místa, dle doručení vakcíny, a zájemcům o očkování u nás na klinice  je doručena SMS s informací, aby si vybrali z volných termínů.

Kde se očkuje?

Očkovací centrum je v suterénu kliniky na Denisově nábřeží 4/1000.  Vyjděte jedno patro schodů, pak pokračujte kolem recepce k rehabilitaci a po stopách na zemi až k cíli. Jestliže vám chůze do patra dělá potíže, pak jeďte na parkoviště za budovou a dostanete se dovnitř bezbariérově. Vzhledem k aktuálnímu stavu parkoviště prosíme počítejte s tím, že za nepříznivého  počasí může dojít ke znečištění vaší obuvi.

Doprovázím či jsem vozíčkář/imobilní zájemce o očkování a potřebuji bezbariérový přístup?

Sanitním vozům, senior taxi, doprovodům ZTP/P a podobným službám umožňujeme příjezd přímo před očkovací centrum. Abychom věděli, že taková osoba k nám pojede a potřebuje se dostat přímo ke vchodu do očkovacího centra zezadu budovy EUC Kliniky, pak je třeba předem zavolat o koordinaci pracovníky našeho očkovacího centra na číslo 378 218 460 nebo 601 102 712. Můžete předem napsat i e-mail na: ockovani.plzen@eucklinika.cz. Na místě máme i své transportní vozíky.

Mám jezdit dříve?

Doporučujeme a vlastně prosíme, nejezděte dříve než jste objednán/á, ale na přesný čas.

Co mám dělat, když dorazím na kliniku k očkovacímu centru?

Na místě se zaregistrujete kartičkou pojišťovny a vedle registračního kiosku najdete desky s informovaným souhlasem a krátkým dotazníkem. To vše prosíme čitelně a pravdivě vyplňte. Pak už se jen posaďte a vyčkejte na vyvolání.

Když se objeví vaše jméno na obrazovce, vstupte do ordinace a jděte k lékaři. Po očkování ještě setrvejte 15-30 minut v čekárně, poté můžete odejít domů.

Co s sebou vzít na očkovací místo?

Vezměte si s sebou seznam léků, které užíváte, a brýle na čtení (pokud potřebujete). Nezapomeňte kartičku pojištěnce a občanský průkaz. Doporučujeme přinést si i pití a zejména trpělivost a dobrou náladu. 

Děkujeme, že jste se rozhodli nechat se očkovat a přispět tím k boji proti současné pandemii.

Vaše EUC Klinika Plzeň

Očkovací místa

 

Související články

Více článků