Všechny naše kliniky a lékárny fungují v běžném rozsahu dle aktuální provozní situace. Vstupujte s nasazeným respirátorem FFP2.

Prevence jako umění v Českých Budějovicích

15. září 2016 Mamologie a mamografie Moderní léčba a prevence Pomáháme Pro média

Prevence jako umění v Českých Budějovicích

S originální aktivitou pro podporu prevence rakoviny prsu přišla zdravotnická skupina EUC. Série výstav devíti obrazů Vaše nejcennější foto (VNF), umělecky pojatých snímků z mamografických screeningů, bude veřejně přístupná na různých místech ČR. Vernisáž VNF na EUC Klinice České Budějovice proběhla ve čtvrtek 15. září. Na místním oddělení radiologie budou obrazy nyní vystaveny trvale. 

Na vernisáži vystoupil primář radiologie MUDr. Boris Pouzar, který zde působí už 18 let. „Za tu dobu se změnily přístroje, jsou dnes digitální a mnohem kvalitnější. Screening je takové prosívání, doslova prosíváme populaci žen preventivními vyšetřeními, abychom zavčas odhalili případné problémy. Před třemi lety chodilo na tato screeningová vyšetření 52 procent, dnes to jsou skoro dvě třetiny. Reálné je, aby chodilo 80 procent žen. Do obou radiologických pracovišť, která jsou v Českých Budějovicích, přišlo 35 tisíc žen.“

Tisková zpráva ke stažení v příloze.

Související články

Více článků