Všechny naše kliniky a lékárny fungují v běžném rozsahu dle aktuální provozní situace.

Prevence je lepší než léčba

13. května 2019 Zdraví a životní styl Moderní léčba a prevence Praktické lékařství

Prevence je lepší než léčba

Pravidelné návštěvy praktického lékaře řada Čechů odkládá. Společně s Bleskem Ordinace v průběhu května a června vysvětlíme, jak je prevence důležitá.

Praktický lékař zajišťuje komplexní péči zaměřenou jak na prevenci nemocí, tak na jejich diagnostiku a léčbu. Na preventivní prohlídku hrazenou ze zdravotního pojištění má každý dospělý nárok vždy jednou za 2 roky. V průběhu května a června budou význam prevence na náměstích pěti českých měst vysvětlovat praktičtí lékaři a mamologové z našich EUC Klinik a mamocenter. Stali jsme se totiž hlavním partnerem unikátní osvětové akce pro veřejnost Blesk Ordinace.

Preventivní prohlídky jsou zaměřené na odhalení rizikových faktorů zejména kardiovaskulárních a onkologických onemocnění. Součástí je kompletní fyzikální vyšetření a dle věku další doplňkové metody, jako jsou laboratorní odběry, EKG a screening karcinomu prsu a tlustého střeva. Na 19 EUC Klinikách po celé České republice nabízíme komplexní preventivní i akutní péči (včetně diagnostických vyšetření) pod jednou střechou. Tu představí naši odborníci – praktičtí lékaři, mamologové i odborníci z laboratoří v květnu a v červnu po celé republice. V každém z pěti měst otevřeme ordinaci pod otevřeným nebem a nabídneme příchozím konzultaci aktuálního zdravotního stavu s praktickým lékařem, vysvětlíme důležitost preventivních prohlídek u praktického lékaře, objasníme, co obnáší mamografické vyšetření, nabídneme možnost analyzovat složení těla pomocí přístroje InBody.

Zdravotní odpoledne s Bleskem Ordinace se budou konat vždy od 12 do 18 hodin v těchto místech a termínech:

16. 5. ČESKÉ BUDĚJOVICE – náměstí Přemysla Otakara II.

22. 5. HRADEC KRÁLOVÉ – Masarykovo náměstí

28. 5. OLOMOUC – Horní náměstí

5. 6.  OPAVA – Horní náměstí

12. 6. PRAHA – Karlovo náměstí

Související články