06. března 2018 Pro média

Sestry z EUC jsou nejsympatičtější

V pátek 2. března proběhlo, v rámci plesu Sestry na sál! na pražském Žofíně slavnostní vyhlášení 8. ročníku soutěže Sestra sympatie. EUC skvěle reprezentovaly sestřičky z Nemocnice Atlas Markéta Trokanová a z EUC Premium Helena Žilová a Patricie Držmíšková. Ty do finále poslali hlasující prostřednictvím sms, které mohla veřejnost posílat do konce ledna.

Na plese, který se opět konal pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR a Magistrátu hlavního města Prahy, práci sester vyzdvihla náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová. Mezi dalšími hosty plesu byli rektor Univerzity Karlovy profesor Tomáš Zima, plastický chirurg docent Jan Měšťák, ředitel FN Motol Ing. Miloslav Ludvík, olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek a další známé osobnosti.

Hlavním bodem programu plesu bylo strhující finále 8. ročníku soutěže Sestra sympatie. Z dvanácti krásných, sympatických a milých sestřiček odborná porota nakonec vybrala jako vítězku Sáru Jánskou z Revmatologického ústavu v Praze. Druhé místo obsadila Helena Žilová, všeobecná sestra z EUC Premium, která zároveň s nejvyšším počtem hlasů přítomných hostů získala také titul Sestra sympatie plesu.

EUC bodovala i v předchozích ročnících této soutěže, loni si stříbrné místo odnesla také sestřička z EUC.

“Značka EUC staví na lidech. Naše sestry jsou nejen schopné a obětavé, ale rozhodnutím poroty a účastníků vyhlášení soutěže Sestra sympatie i mimořádně sympatické. Jsme hrdým hlavním partnerem soutěže a připravujeme další aktivitu EUC na podporu zdravotních sester,” doplňuje předseda představenstva EUC Václav Vachta.

Fotogalerie

Související články

Více článků

Čím dříve odstraníte přisáté klíště, tím více snižujete riziko nákazy boreliózou

Až polovina pacientů s plicním onemocněním neinhaluje své léky správně

Laboratorní vyšetření pro vegany a vegetariány. Které testy jsou důležité?

Zdravotnická skupina EUC hlásí rekordní nárůst obratu