Skupina EUC

18. října 2016 Pro média

Skupina EUC

Skupina EUC, dříve Euroclinicum, je českou akciovou společností působící v ČR v oblasti zdravotních služeb. S obratem 1,9 miliard Kč a rozšiřováním do všech regionů patří k nejvýznamnějším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče Prémiové. Aktivity EUC dělí do 6 sektorů: Kliniky, Nemocnice, Prémiová péče, Lékárny, Laboratoře a e-shop Videolékárna. Aktuálně skupina EUC zaměstnává 1 500 zaměstnanců, ročně ji navštíví přes půl milionu pacientů. Od roku 2011 je jejím vlastníkem Tuffieh Funds SICAV plc, regulovaný maltským finančním regulátorem v rámci jednotné legislativy EU. 

Skupina EUC se dlouhodobě věnuje těmto oblastem: primární a ambulantní zdravotní péči, zdravotnickým službám pro zaměstnavatele, mamografickému screeningu, lůžkové péči, laboratorní diagnostice, lékárenským službám a nadstandardní placené lékařské péči. V segmentu ambulantní péče je vůbec největším subjektem na trhu stejně jako v oblasti zdravotních služeb pro zaměstnavatele a na poli mamárního screeningu.

Naše zařízení

Nemocnice

Do skupiny EUC patří Nemocnice Frýdlant a Nemocnice Atlas ve Zlíně. Lůžkové oddělení a operační sál najdete také v EUC Klinice Kladno. Nemocniční péče EUC se zaměřuje zejména na plánované chirurgické zákroky. EUC Nemocnice se specializují na operativu kýly, štítné žlázy, zažívacího traktu, cévní chirurgii, onkochirurgii prsů, proktologii, gynekologii a ortopedii. Skupina EUC v posledních letech obnovila technologické vybavení nemocnic a významně se soustředí na řízení kvality lékařské péče. V EUC nemocnicích působí týmy zkušených lékařů a pacientům je poskytována individuální péče respektující jejich potřeby. Důraz klademe nejen na moderní způsoby léčby, ale také na citlivý a přívětivý přístup k pacientům a dobrou komunikaci. 

Kliniky

EUC Kliniky se zaměřují na primární a ambulantní péči. Najdete je na 13 místech v České republice. Důraz klademe na kvalitu poskytované péče a na její komplexnost. Snažíme se, aby EUC Kliniky zajišťovaly pacientům široké spektrum péče pod jednou střechou. Ve většině EUC Klinik na základní péči praktického lékaře či pediatra navazují služby lékárny, laboratoře, radiodiagnostického oddělení a řady ambulantních specialistů, tak, aby léčba byla pro pacienta rychlá a pohodlná. 

Lékárny

Lékárny EUC najdete v EUC zdravotnických zařízeních, což umožňuje úzkou spolupráci lékařů a lékárníků. Díky tomu můžeme dobře reagovat nabídkou léků na požadavky lékařské péče a poskytovat tak pacientům odpovídající služby. 

Laboratoře

Laboratoře EUC poskytují komplexní laboratorní služby v oborech biochemie, hematologie, imunologie, alergologie, mikrobiologie a molekulární biologie. Všechny EUC Laboratoře prošly akreditací. K standardu poskytovaných laboratorních služeb patří nejen vysoká odborná kvalita, ale také rychlé dodání výsledků a jejich dostupnost online či odběry bez čekání. Do skupiny EUC patří celkem 10 laboratoří, které provozují 23 odběrových míst. 

Prémiová péče

Skupina EUC nabízí kromě klasické lékařské péče hrazené ze zdravotního pojištění také nadstandardní placené služby, které poskytují klientům vysokou míru pohodlí i odbornou kvalitu. Očekávat můžete péči praktických lékařů a pediatrů a řady ambulantních specialistů. Mezi automatickou součást těchto služeb patří vysoká odborná úroveň lékařů i sester, objednání na čas a bez čekání, ordinační hodiny do večera i o víkendu, organizace návazné péče, citlivý a kultivovaný přístup či schopnost otevřeně komunikovat s pacienty. Na tento druh péče se zaměřuje EUC Klinika Canadian Medical Care (CMC) a společnost EUC Premium, která se kromě individuálního nadstandardu specializuje i na lékařské služby pro zaměstnavatele. 

Související články

Více článků