12. října 2017 Jak se žije v EUC

Teď mám svůj život, to jsem dřív neměla

Rozhovor se zdravotnickou asistentkou Monikou Královou z EUC Kliniky Plzeň.

Proč jste se rozhodla změnit pracoviště a nastoupit do EUC Kliniky Plzeň?

Asi dva roky jsem pracovala ve fakultní nemocnici na interně na lůžkové části, když jsem začala mít pocit, že potřebuju změnu, že už nechci pracovat v takovém kolosu. A od tety, která v EUC Klinice Plzeň pracuje už asi dvacet let, jsem se dozvěděla, že v chirurgické ambulanci hledají sestřičku. O místo jsem projevila zájem a na kliniku mě vzali. Hned první den se mi tady zalíbilo. Je tu super parta, klinika je hezká. Je to tu takové rodinné. Jsem tady rok a jsem tady fakt spokojená.

A v čem je to „rodinné“?

Tak za prvé nám vedení vychází vstříc. Myslím si, že v tomto ohledu tady nikdo z nás nemá potíže. Máme-li  s něčím  problém nebo když potřebujeme poradit, stačí zajít za naší hlavní sestrou a vždycky se to nějak vyřeší. Ona je opravdu člověk na svém místě. A jsme super parta. Každý měsíc všichni společně, tedy sestry a lékaři, někam vyrážíme. Lékaři jsou také výborní, rozumíme si, všichni si tu tykáme, což je super. Ve fakultce jsme se skoro neznali. Tady je to jiné a to je příjemné.

Takže když potřebujete, vedení vám vychází vstříc?

Ano. Když potřebuju třeba vyměnit službu nebo naplánovat služby nebo mám požadavek na volno, tak mi vrchní vychází vstříc. A nejenom mně, ale úplně všem. To jsou asi nejčastější požadavky nás sestřiček, že potřebujeme volno.

A co práce a váš volný čas?

Tak to je taky super. Dělám osmihodinovky. Chodím na ranní nebo na odpolední a pak mám vlastně celý den volno. A to mi vyhovuje. Sice jsem tady kromě víkendů každý den , ale přijdu domů ve tři anebo jdu do práce až na třetí a zbytek dne mám pro sebe. Toho volného času si hodně cením. Jsem mladá a nechci být pořád v práci. Teď mám opravdu svůj život, to jsem dřív neměla. A spokojená jsem i po finanční stránce.

A čemu se věnujete ve volném čase?

Mám chovatelskou stanici retrívrů, takže se věnuju pejskům. Každý víkend, když mám volno, jezdíme se psy do Alp a chodíme na túry… Mám dvě výstavní fenky a nechala jsem si doma i štěňátka, takže jsme se rozrostli.

A jak fungují vztahy u vás na chirurgii?

Tým máme výborný. Máme tady takové heslo: „Lékař zachraňuje lidi a sestra zachraňuje lékaře.“ A ono to přesně takhle je. Navzájem se podporujeme. 

Související články

Více článků

Líbí se mi, jak fungujeme lidsky

Jako zaměstnanec mám daleko víc času na medicínu

Do klidnějších vod jsem měl odejít dřív

Musíme se více zaměřit na primární péči