Všechny naše kliniky a lékárny fungují v běžném rozsahu dle aktuální provozní situace. Vstupujte s nasazeným respirátorem FFP2.

Tým EUC Kliniky Plzeň znovu očkoval proti covidu klienty domů s pečovatelskou službou

22. listopadu 2021

Tým EUC Kliniky Plzeň znovu očkoval proti covidu klienty domů s pečovatelskou službou

Téměř stovka seniorů žijících v městských domech s pečovatelskou službou projevila zájem o třetí dávku vakcíny proti koronaviru. Pro tyto klienty tak město Plzeň, v součinnosti s EUC Klinikou, zajistilo hromadné přeočkování posilující dávkou.

"Mobilní tým kliniky vyjel v pátek 19. listopadu na Novou Hospodu, kde v zázemí Prostřední 48 naočkoval posilující dávkou Pfizeru a Moderny více než 30 zájemců. Dalších zhruba 70 seniorů následně v sobotu obdrželo vakcínu bez čekání přímo v očkovacím centru EUC Kliniky Plzeň, kam je za tímto účelem svezly z ostatních městských domů speciálně vypravené autobusy. Město tak zajistilo všem zájemcům nejvyšší možný komfort pro aplikaci očkování a snad tím přispělo i k jejich většímu klidu v dobách, kdy senioři obecně patří mezi nejohroženější skupiny,“ uvedl k celému záměru radní David Šlouf, v jehož gesci je i starost o nájemníky v městských domech s pečovatelskou službou, a dodal: „Naše velké díky patří vedení EUC Kliniky za vstřícnost a bezproblémový průběh celé akce, stejně jako Plzeňským městským dopravním podnikům - věřme společně, že příští rok už podobných záležitostí nebude třeba nikomu z nás.“

Očkovací místa EUC Kliniky Plzeň

Související články

Více článků