Ústecká výzva zaměstnavatelům – další aktivita v podpoře prevence

10. října 2016 Mamologie a mamografie Pomáháme

Ústecká výzva zaměstnavatelům – další aktivita v podpoře prevence

Ústecký kraj je po Klubu zaměstnavatelů sídlícím v Praze druhou institucí, která přebírá na několik týdnů výstavu umělecky zpracovaných mamografických snímků Vaše nejcennější foto (VNF).

V rámci její vernisáže v úterý 4. října na Krajském úřadě v Ústí nad Labem organizátoři vyzvali zaměstnavatele v celém Česku k zapojení do projektu Prevence rakoviny prsu.

Akce navazuje na úspěšný projekt z roku 2013, na němž EUC spolupracovala s Českou poštou. Do programu bylo tehdy zapojeno všech 25 tisíc zaměstnankyň České pošty. Jeho přínosem byl jeho celospolečenský dosah, zejména neformální edukace žen v rodinách zaměstnankyň.

Jan Hůlek, ředitel vnějších vztahů EUC, přivítá zájem ze strany odpovědných zaměstnavatelů o preventivní projekt i o výstavu VNF: „O výhodách prevence, která přinese i finanční úspory, se snažíme přesvědčovat pacienty i zaměstnavatele různými cestami. Jedním z nejefektivnějších a nejkrásnějších způsobů je zorganizovat výstavu. Těšíme se na další místa, kde našich devět obrazů vystavíme.“     

Obrazy budou v budově krajského úřadu Ústeckého kraje k vidění do konce října.

Více informací o výstavě je zde​ 

Související články

Více článků