MUDr. Šárka Malá

Opavská 962/39
708 68 Ostrava

Ordinační hodiny

Po
7:00 - 15:00
Út
7:00 - 17:00
St
7:00 - 15:00
Čt
7:00 - 15:00
7:00 - 13:00
;

Diabetologická ambulance slouží pro sledování a léčbu pacientů s diabetem mellitem 1. a 2. typu (cukrovky), sekundárními typy diabetu i dalšími hraničními stavy v diabetologii. Je poskytována komplexní léčba diabetu dle moderních zásad a kritérií. Cílem je zejména předejít pozdním komplikacím cukrovky, ke kterým patří mikrovaskulární i makrovaskulární komplikace, případně tyto stavy léčit.

Metabolická poradna slouží pacientům s poruchami výživy, zejména obézním pacientům a pacientům s poruchami lipidového metabolismu – což jsou hlavní „pilíře“ kardiovaskulárních komplikací. Tato  poradna je součástí projektu MED PED, který slouží v České republice  k vyhledávání pacientů s vrozenými vadami lipidového metabolismu a jejich následnou terapií.

Tyto poradny úzce spolupracují s nutričním terapeutem zařízení, který je nedílnou součástí týmu a pomáhá pacientům zvládat dietetická opatření jednotlivých metabolických poruch. Nutriční terapeut slouží jako odborný poradce, vypracovává jídelníčky pro různá onemocnění a dietní režimy.

Lidé

MUDr. Šárka Malá

MUDr. Šárka Malá