Napsali o nás

Žena-in.cz

Trápí vás únava? Jaké jsou příznaky, důvody a jak se s ní vypořádat radí lékařka

Cítíte se vyčerpaní, bolí vás klouby, hlava, máte pocit, že nic nestíháte a nezvládáte? Tlak, který na nás současný životní styl klade, vás může na řadu měsíců vyřadit z běžného fungování. Chronický únavový syndrom je nemoc poměrně mladá, řada lékařů ji vůbec neuznává. Víme, jak ji řešit.

Číst více

CzechCrunch

Najde o půlku víc nádorů. Umělá inteligence jako pomoc lékařům v mamografii se má v Česku rozšiřovat

Specialisté v mamografii potřebují hodně dobré oči a klid. Když hledají na monitoru náznaky útvarů, které můžou odkazovat na rakovinu, dívají se do změti bílých čar a ploch, které pro netrénované oko splývají jedna v druhou. I odborníci ale důležité útvary snadno přehlédnou. I proto se snímky takzvaně čtou dvakrát, dvěma nezávislými lékaři. A v pražském screeningovém centru Waltrovka spadajícím pod skupinu EUC rovnou třikrát. Těma třetíma „očima“ je umělá inteligence a projekt ukázal první výsledky.

Číst více

Medical Tribune

Work‑life balance? Lékaři si u nás organizují práci, jak sami potřebují

Dnes jen obtížné slaďování osobního a pracovního života lékařů bylo jedním z hlavních témat uplynulého roku. Na to, jak se v realitě našeho zdravotnictví vyhnout volbě mezi prací a dětmi, jsme se ptali všeobecné praktické lékařky a vedoucí lékařky distanční péče Canadian Medical MUDr. Petry Bomberové Kánské.

Číst více