01. října 2018

Ambulantní konference, proč byste měli určitě přijít

Ambulantní konference je pro naše kolegy skvělou příležitostí, jak se zorientovat v některých nových ambulantních trendech, a pro EUC naopak příležitostí, jak pečovat o odbornou úroveň našich lékařů a sester. I letos bude přednášet řada mimořádně zajímavých a inspirativních osobností. Já osobně se těším na vystoupení našeho kolegy, MUDr. Vladimíra Marka o telemedicíně. Je to téma, o které se v EUC hodně zajímáme, a každé novince z této oblasti věnujeme zvýšenou pozornost. Jako vždy bude určitě zajímavá i MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D., či Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D. A máme i novou sekci – inspiraci ze zahraničí –, letos s naší kolegyní MUDr. Halkou Bitmanovou. Konference je také výbornou příležitostí pro setkání kolegů z EUC, lékařů a sester ze všech našich klinik. Na to se asi těším nejvíc. A kdo získá Cenu prof. Kölbela? Ocenění je věnováno všem nominovaným!  

MUDr. Barbara Taušová, MBA
Předsedkyně odborné rady EUC
a členka dozorčí rady EUC


Príprave „3. celostátní konference ambulantní péče“ venuje náš organizačný výbor veľkú pozornosť. Krátko po skončení predošlého ročníka už sme začali rozmýšľať nad témami a oslovovať odborníkov pre nadchádzajúci ročník. Dávame priestor prezentovať sa so zaujímavými témami ako našim kolegom lekárom a sestrám zo skupiny EUC, tak aj hosťom – špecialistom na medicínu, právo i etiku nielen z ČR, ale aj z Európy. 

Nosným pilierom ambulantnej sféry sú kvalifikovaní praktickí lekári a naše sestry, ktoré sú nielen ich pravou rukou, ale aj partnerom. Preto sa týmto témam chceme venovať v samostatných blokoch. Určite vás zaujmú ďalšie novinky z oblasti diabetológie, infektológie, štandardne majú veľký úspech prednášky z medicínskeho práva. 

Práce, ktorú odvádzajú naši zdravotnícki pracovníci, si nesmierne vážime, a preto aj tento rok by sme ich radi odmenili „Cenou prof. Kölbela“, ktorý bol významným špecialistom v oblasti internej medicíny.

Za všetkých nás, ktorí sa podieľame na príprave konferencie, Vás srdečne pozývam 15. 11. 2018 do konferenčných priestorov na adrese Na Pankráci 1690/125, Praha 4. Tešíme sa na Vás. 

MUDr. Mirka Chudá
zdravotnícka riaditeľka EUC Premium


Proč jít na naši konferenci? Třeba proto, že se potkáte se zajímavými lidmi, poslechnete si, jaké jsou zkušenosti kolegů s léčbou v zahraničí nebo novinky v péči o diabetologicky nemocné. Zajímavá se mi zdá také sekce Sestra je náš partner, kde budou příspěvky o etice, syndromu vyhoření nebo o roli sestry v ordinaci 21. století. Sázkou na jistotu je i sekce Právo ve zdravotnictví. A v neposlední řadě přijďte, budou i přestávky a možnost neformálně si popovídat s kolegy a kolegyněmi, které jste už třeba delší dobu neviděli. 

Šárka Češková Snížková 
HR ředitelka skupiny EUC 

Na konferenci se můžete registrovat ZDE

Související články

Laboratorní vyšetření pro vegany a vegetariány. Které testy jsou důležité?

ŽENY ŽENÁM 2019 Zlín

ŽENY ŽENÁM 2019 Ústí nad Labem

ŽENY ŽENÁM 2019 Ostrava