Objednejte se prosím telefonicky na níže uvedeném čísle nebo online:

Otevírací doba

Po7:00 - 14:45
Út7:00 - 16:00
St7:00 - 15:00
Čt7:00 - 14:45
7:00 - 13:30

Důležitá upozornění

mojeEUC

Stáhněte si aplikaci mojeEUC!

Budete mít naši péči stále po ruce

  • Služba Lékař online 24/7
  • Velké slevy v lékárnách i eshopu
  • Chytré funkce pro péči o zdraví

 

Nošení respirátoru

S ohledem na aktuální vývoj počtu nakažených nemocí covid-19 Vás prosíme o nošení respirátoru třídy FFP2 v budově kliniky.
Děkujeme za pochopení.

Naše oddělení je jedním ze sítě akreditovaných screeningových pracovišť v ČR zaměřených na diagnostiku a léčbu zhoubných i nezhoubných onemocnění prsu. Pracoviště musí splňovat vysoké nároky jak na kvalifikaci lékařů a radiologických asistentů, tak na technické vybavení. Unikátní jsem v tom, že jako jediné pracoviště ve Středočeském kraji nabízíme komplexní péči, tedy nejen diagnostiku, ale i následnou chirurgickou a onkologickou léčbu. Tato úzká mezioborová spolupráce zajišťuje pacientkám vysoký komfort.

Komplexnost péče

V případě potřeby operace má pacientka možnost chirurgický výkon absolvovat přímo na naší klinice stejně jako onkologickou léčbu, která v drtivé většině probíhá ambulantně. Pravidelně u nás probíhá setkání všech odborníků (mamodiagnostika, chirurga a onkologa), kteří se na léčbě podílí. Tento mezioborový tým se schází nejen na počátku léčby, ale dle potřeby i v jejím průběhu. Výsledkem je cílená léčba s maximálním efektem a zohlednění potřeb pacientky(a).

Náš přístup ke screeningovým vyšetřením

Obecně screening znamená vyhledávání onemocnění ve zdravé populaci, v případě mamografického screeningu jde o vyhledávání pacientek s nádory v prsu.

V případě abnormálního obrazu na MMG snímcích následuje dovyšetření. Na tato dovyšetření (doplňující mamografické snímky, ultrazvuk) klientku dovoláváme. Zhruba ve 40-ti procentech případů dalším vyšetřením zjistíme, že abnormální obraz byl způsoben vazivovou tkání, hormonální změnou či trochu jiným polohováním prsu při provádění mamografie, než tomu bylo u předchozího vyšetření. V případě podezřelého nálezu provádíme biopsii (odebrání vzorku tkáně k histologickému ověření).

Pacientky, u kterých histologické vyšetření prokáže  nezhoubný (benigní) nález, ve většině případů nejsou operovány a jsou převážně vráceny zpět  do screeningu s tím, že by po dvou letech měly přijít na mamografii znovu, pokud se nevyskytne nějaký problém.

K operaci jdou ze screeningu zejména pacientky, které mají histologicky prokázaný rakovinný proces v prsu nebo v podpaží. Pacientky, u kterých zjistíme histologicky nejednoznačnou  lézi  s různými atypiemi (oblast prekanceróz, tj. potencionálně rizikových oblastí), jsou operovány také – těchto případů je však minimální počet.

Fotogalerie

Služby

Mamografické vyšetření

Ultrazvukové vyšetření (sono)

Miniinvazivní intervenční techniky

Mamologická poradna

Lidé

MUDr. Barbora Balíková

MUDr. Barbora Balíková

MUDr. Lucie Svobodová

MUDr. Lucie Svobodová

MUDr. Romana Štoncnerová

MUDr. Romana Štoncnerová

Mgr. Žaneta Honová MBA

Mgr. Žaneta Honová MBA

Lékaři a ordinace

Důležitá upozornění

Ordinační hodiny

Po7:00 - 14:45
Út7:00 - 16:00
St7:00 - 15:00
Čt7:00 - 14:45
7:00 - 13:30

Adresa

Huťská 211
272 80 Kladno

1. patro

Důležitá upozornění

Adresa

Huťská 211
272 80 Kladno

1. patro

Důležitá upozornění

Adresa

Huťská 211
272 80 Kladno

1. patro

Články a novinky