Na Šibeníku 914/1
779 00 Olomouc

Otevírací doba

Po
7:00 - 15:30
Út
7:00 - 17:00
St
7:00 - 16:00
Čt
7:00 - 17:00
7:00 - 14:00

Objednejte se

Vyberte si termín, který Vám vyhovuje.

Stáhněte si aplikaci mojeEUC!

Budete mít naši péči stále po ruce

  • Služba Lékař online 24/7
  • Velké slevy v lékárnách i eshopu
  • Chytré funkce pro péči o zdraví

Android   iOS

Důležitá upozornění

AVON PRO ŽENY - SAMOPLÁTKYNĚ

Jako každý rok můžete i letos od 1. 8. do 31. 12. 2023 v rámci projektu Ženy ženám uplatnit v našem mamocentru poukázku ve výši 200 Kč od AVON na preventivní mamografické nebo ultrazvukové vyšetření prsů.  Poukázku si můžete objednat telefonicky na čísle 800 546 546 nebo e-mailem na aliance@breastcancer.cz
Neváhejte a objednejte se k nám na prevenci!

PŘIJÍMÁME ŽÁDANKY VYSTAVENÉ NA JINÁ PRACOVIŠTĚ

Výběr mamocentra není vázaný na doporučení lékaře, který vystavil žádanku na vyšetření. 

PŘIJÍMÁME PLATEBNÍ KARTY

Nově lze vyšetření na naší klinice hradit platebními kartami.

;

Chci se objednat

Chci nabídku péče pro firmy

Mamocentrum na EUC Klinice Olomouc provádí mamografická a ultrazvuková vyšetření s cílem zachytit vážné nádorové onemocnění prsu v počátku, kdy je léčba ještě možná a účinná. Pracoviště patří do celostátní sítě mamocenter akreditovaných Ministerstvem zdravotnictví ČR a poskytuje vysokou úroveň diagnostické péče založené na přísných odborných standardech a moderním přístrojovém vybavení. 

Prevence je základ

Rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním u žen. Postihne zhruba každou jedenáctou až dvanáctou ženu. Případů rakoviny prsu sice přibývá, ale úmrtnost na toto onemocnění se snižuje. Díky preventivním mamografickým a sonografickým vyšetřením stoupá počet žen, u kterých je nádor zachycen v úplných počátcích (stadium T1), kdy je šance na vyléčení téměř stoprocentní. Proto doporučujeme všem ženám, aby chodily pravidelně na vyšetření. Je vhodné navštěvovat vždy stejné pracoviště, protože porovnávání nových a starých snímků je velmi důležité. 

Na co máte nárok

Každá žena ve věku od 45 let má nárok na preventivní screeningovou mamografii, kterou hradí zdravotní pojišťovna.  Interval mezi vyšetřeními musí být delší než 2 roky. Pro objednání je proto důležité znát datum posledního screeningového vyšetření. Na vyšetření vám vystaví žádanku váš gynekolog či praktický lékař. Ženy do 45 let si hradí vyšetření samy a nepotřebují žádanku. Mamografické vyšetření je určeno pouze pro ženy nad 40 let a je doporučeno jej od tohoto věku podstoupit preventivně každé dva roky.

Pacientky na prvním místě

Velice nám záleží na tom, aby se u nás pacientky cítily dobře a péče probíhala bez stresu. Tomu odpovídá nejen empatický přístup personálu, ale také organizace péče. Díky možnosti online objednání si vyberete termín a přesný čas vyšetření podle vašich potřeb a budete mít jistotu, že nebudete zbytečně čekat v čekárně. Výsledky vyšetření obdržíte v nejkratším možném termínu, většinou ještě v den vyšetření.  V případě potřeby s vámi naplánujeme i další postup. Pokud se na základě výsledků z mamografu ukáže, že budete potřebovat další vyšetření (ultrazvuk, biopsie), vždy se snažíme zorganizovat vše okamžitě a v ten samý den, abyste nemusela na výsledky zbytečně čekat.

Vysoká kvalita diagnostiky

Vyšetřujeme moderním digitálním mamografem a ultrazvukovým přístrojem, který zajišťuje minimální dávku záření. Provoz a odborná úroveň pracoviště jsou pravidelně kontrolovány v rámci akreditace Ministerstva zdravotnictví ČR. Splňujeme přísné normy pro provádění mamologického screeningu, proto vyšetřujeme ženy všech věkových skupin. Pravidelně se také účastníme multioborové mamární komise ve Fakultní nemocnici Olomouc. Při podezřelém nálezu provádíme intervenční bioptické zákroky k histologickému vyšetření, tenkojehlové punkce cyst a duktografická vyšetření při patologickém výtoku z prsu. Vyznačujeme nehmatná ložiska v prsu před operací a v průběhu léčby.

Dobrá dostupnost

Mamocentrum EUC Kliniky Olomouc se nachází v blízkosti centra města Olomouce, ve 2. patře nově zrekonstruované kliniky. Prostory pracoviště jsou moderně vybavené a plně klimatizované.

Návaznost péče

Centrum úzce spolupracuje s prsní poradnou v Olomouci Na Šibeníku a v Prostějově. Zajišťujeme také návaznou péči v onkologické ambulanci polikliniky SPEA. Spolupracujeme s Fakultní nemocnicí a Vojenskou nemocnicí v Olomouci. Sledujeme ženy během onkologické terapie a zajišťujeme komplexní návaznou multioborovou péči.

Bezpečnost v době covidu

Naše pracoviště dodržuje přísná hygienická opatření jak v ordinacích při vyšetření, tak i během celé vaší návštěvy.  

Svěřte se do naší péče

Preventivní vyšetření prsu rozhodně neodkládejte. Včasná diagnostika vám může zachránit život. Nemusíte mít žádné obavy. V našem mamocentru najdete příjemné komorní prostředí, ohleduplnou péči i respekt k vašim osobním potřebám. A kromě vyšetření na vás čeká i dobrá káva!   

Náš tým

O pacientky našeho mamocentra pečuje stabilní tým lékařek a radiologických asistentek.

Víte, že:

  • Každá žena má právo vybrat si mamocentrum dle svého uvážení. Výběr mamocentra není vázaný na doporučení lékaře, který vystavil žádanku na vyšetření.
  • Řada pracovišť, která provádějí ultrazvuk prsou (např. mamární poradny), nemají odpovídající certifikaci. Ultrazvuk prsů absolvujte vždy v akreditovaném mamocentru, budete tak mít jistotu, že vám vyšetření provede zkušený lékař-mamodiagnostik.
  • Pro kvalitní hodnocení vašeho mamografického vyšetření je důležité (a ve vašem zájmu) navštěvovat stále stejné pracoviště, kde vás již znají a mají k dispozici veškerou vaši předchozí dokumentaci.

Naše mamocentrum akceptuje i žádanky vystavené na jiná mamodiagnostická pracoviště.

Chci se objednat

 

Fotogalerie

Služby

Mamografické vyšetření

Ultrazvukové vyšetření (sono)

Lidé

MUDr. Lucie Hallamová

MUDr. Lucie Hallamová

Vedoucí lékařka

MUDr. Yveta Lenertová

MUDr. Yveta Lenertová

Lékaři a ordinace

Ordinační hodiny

Po
7:30 - 15:00
Út
7:30 - 17:00
St
7:30 - 15:30
Čt
7:30 - 17:00
7:30 - 13:30

Adresa

Na Šibeníku 914/1
779 00 Olomouc

Články a novinky