Opavská 962/39
708 68 Ostrava

Otevírací doba

Po
7:00 - 17:00
Út
7:00 - 16:30
St
7:00 - 17:00
Čt
7:00 - 17:00
7:00 - 12:00

Zavolejte nám

+420 597 437 777

objednávání mamografie

+420 597 437 777

RDG oddělení - centrální příjem

Objednejte se

Vyberte si termín, který Vám vyhovuje.

Stáhněte si aplikaci mojeEUC!

Budete mít naši péči stále po ruce

 • Služba Lékař online 24/7
 • Velké slevy v lékárnách i eshopu
 • Chytré funkce pro péči o zdraví

Android   iOS

Důležitá upozornění

Nošení respirátoru

S ohledem na aktuální vývoj počtu nakažených nemocí covid-19 Vás prosíme o nošení respirátoru třídy FFP2 v budově kliniky.
Děkujeme za pochopení.

;

Mamocentrum EUC Kliniky Ostrava provádí mamografická a ultrazvuková vyšetření s cílem zachytit vážné nádorové onemocnění prsu v počátku, kdy je léčba ještě možná a účinná. Pracoviště patří do celostátní sítě mamocenter akreditovaných Ministerstvem zdravotnictví ČR a poskytuje vysokou úroveň diagnostické péče založené na přísných odborných standardech a moderním přístrojovém vybavení. 

Představení pracoviště

 • Jsme již řadu let akreditovaným mamografickým pracovištěm poskytujícím péči téměř 10.000 ženám ročně.
 • Naše pracoviště je vybaveno nejmodernějšími přístroji a systémy.
 • Zajišťujeme komplexní péči v oblasti odhalování nádorů prsu včetně následné péče a vysoce specializovaných vyšetřovacích metod a postupů.
 • Při diagnostice spolupracujeme s vysoce erudovaným chirurgem a týmem onkologů.
 • Všem klientkám se věnujeme v maximální možné míře v průběhu vyšetření a poskytujeme všechny nezbytné informace o prevenci, případné léčbě či možnostech vyšetření vrozených dispozic pro výskyt nádorů prsu.

Jaká vyšetření nabízíme?

Na našem pracovišti nabízíme všem klientkám jak screeningová, tak i vyžádaná diagnostická vyšetření (na základě žádanky ošetřujícího lékaře) a našich služeb mohou také využít ženy, které toto vyšetření chtějí podstoupit nad rámec veřejného zdravotního pojištění (tzv. samoplátkyně). V případě podezřelého nálezu nebo hůře vyšetřitelných prsů je vyšetření mamografem dále doplněno vyšetřením pomocí ultrazvuku.

U většiny žen nad 40 let věku je doporučeným vyšetřením mamografie, u mladších žen ultrazvuk.

Jak se mohu objednat k mamografickému vyšetření?

Pro objednání k mamografickému vyšetření volejte na tel. č.: 597 437 777.

Můžete se také objednat online: 

Objednat se na mamografické vyšetření

Mamografický screening

Screening rakoviny prsu byl v České republice plošně zaveden v září 2002. Jeho hlavním úkolem je vyšetřování bezpříznakových žen v rizikovém věku pomocí mamografu s cílem zachytit nádorové ložisko v co nejčasnějším stádiu a tím zvýšit počet vyléčených žen.

Screeningové mamografické vyšetření je podle dnes platných kritérií určeno všem ženám starším 45 let, a to ve dvouletých intervalech. Přitom neexistuje omezení horní věkové hranice a toto vyšetření je plně hrazeno všemi zdravotními pojišťovnami.

Všechny ženy jsou objednávány k vyšetření v nejbližších možných termínech, avšak přednostně vyšetřujeme ženy, které:

 • mají příznaky onemocnění prsu,
 • mají hmatatelné ložisko,
 • mají krvavý výtok z bradavky.

Moderní přístrojové vybavení

Mamografická vyšetření provádíme od konce roku 2012 na nejmodernějším mamografickém přístroji s přímou digitalizací značky GENERAL ELECTRIC – Senographe Essentials Care. Tento přístroj poskytuje snímky s výrazně vyšším tkáňovým kontrastem a ostrostí detailů oproti klasickým filmovým mamografům a současně významně redukuje zátěž vyšetřované ženy způsobenou RTG zářením.

Doplňující ultrazvukové vyšetření je u screeningových pacientek a u žen mladších 40 let věku prováděno na ultrazvukovém přístroji TOSHIBA Aplio MX, který je vybaven lineárními sondami o frekvenci 12 MHz a 14 MHz s možností elastografie a detekcí mikrokalcifikací. Podobně jako digitální mamograf od firmy General Electric představuje i tento přístroj naprostou špičku ve své oblasti. Kvalita poskytovaných služeb je tak zajištěna po všech stránkách.

Další informace

Služby

Mamografické vyšetření

Lidé

MUDr. Jana Vymětalová

MUDr. Jana Vymětalová

Lékaři a ordinace

Ordinační hodiny

Po
7:00 - 17:00
Út
7:00 - 16:30
St
7:00 - 17:00
Čt
7:00 - 17:00
7:00 - 12:00

Adresa

Opavská 962/39
708 68 Ostrava

Články a novinky