Gynekologie

Gynekologie se věnuje prevenci, diagnostice a léčbě nemocí ženských pohlavních orgánů a péči o těhotné.

EUC nabízí jak ambulantní, tak lůžkovou gynekologickou péči. Lůžkové oddělení s 28 lůžky najdete v EUC Klinice Zlín. Ročně zde provedou 800 velkých a 1 100 malých gynekologických zákroků, přičemž většina z nich je provedena miniinvazivními metodami. V rámci nadstandardních placených služeb poskytujeme gynekologickou péči na klinikách Canadian Medical. Velmi oblíbené jsou balíčky služeb pro těhotné ženy, které nastávajícím maminkám zajistí vysokou úroveň péče během těhotenství, porodu i po něm. 

Podobory

Gynekologie – objednání online nebo na níže uvedeném telefonním čísle.

Lékaři a ordinace

Adresa

třída Tomáše Bati 5135
760 01 Zlín

2. podlaží

Kontaktní osoby

Jana Buchtová, Kateřina Vítová

Ordinační hodiny

Čt
12:30 - 14:30

Adresa

třída Tomáše Bati 5135
760 01 Zlín

2. podlaží

Kontaktní osoby

Jana Buchtová, Bc. Urbánková Adéla

Ordinační hodiny

Út
8:00 - 11:00
Kontroly
13:00 - 16:30
Preventivní prohlídky
Čt
8:00 - 11:00
Předoperační konzilium

Adresa

třída Tomáše Bati 5135
760 01 Zlín

2. podlaží

Kontakty

pro objednání

+420 571 857 111

Kontaktní osoby

Jana Buchtová, Bc. Urbánková Adéla

Ordinační hodiny

Po
7:00 - 11:30
pouze objednaní
12:00 - 15:30
pouze objednaní
Út
8:00 - 12:00
pouze objednaní

Adresa

Denisovo nábřeží 1000/4
Plzeň 301 00

vchod A, 2. patro hlavní budovy vlevo

Ordinační hodiny

St
7:00 - 12:00
12:30 - 17:00

Adresa

Denisovo nábřeží 1000/4
Plzeň 301 00

vchod A, 2. patro hlavní budovy vlevo

EUC Gynekologie

Gynekologie je lékařský obor specializující se na prevenci, diagnostiku a léčbu onemocnění ženských pohlavních orgánů a na péči o těhotné. Mezi nejčastější potíže patří gynekologické záněty pohlavních orgánů, výkyvy menstruačního cyklu, potíže spojené s ovariálními cystami, děložními myomy či endometriózou. Lékaři na gynekologii poskytují také komplexní péči o těhotné ženy, poradenství ohledně antikoncepce, menopauzy a základní vyšetření při léčbě neplodnosti. Gynekologické potíže však mohou postihnout již malé dívky. Pro ty je určena dětská gynekologie.

Pravidelné gynekologické prohlídky jsou základ

Gynekologické záněty se obvykle projevují nepřehlédnutelnými příznaky, nicméně konkrétní původ potíží rozpozná až lékař prostřednictvím důkladného vyšetření. Vzhledem k závažnosti neléčených nemocí pohlavních orgánů (rozšířené opakované gynekologické záněty vedoucí až k neplodnosti, nádorová onemocnění) hraje důležitou roli prevence. Čím dříve se léčba zahájí, tím je větší šance na uzdravení a minimalizaci následků. Na preventivní gynekologickou prohlídku má každá žena starší 15 let nárok 1× za rok.

Gynekologický zánět – příznaky:

  • zčervenání
  • bolesti
  • otok
  • svědění
  • gynekologické výtoky

„Gynekologická preventivní prohlídka zahrnuje zejména vyšetření zevního genitálu a malé pánve, vyšetření v zrcadlech a screening karcinomu děložního hrdla, při kterém gynekolog odebere vzorek tkáně z děložního hrdla a odešle jej na cytologii do laboratoře. Součástí preventivní prohlídky by mělo být také ultrazvukové vyšetření malé pánve, poučení o samovyšetření prsou a dle věku a rizik vycházejících z rodinné anamnézy také doporučení dalších vyšetření,“ vysvětluje MUDr. Tereza Čeledová, gynekoložka z Canadian Medical.

Nemocnice a gynekologie

Kromě gynekologické ambulance, kterou by měla pravidelně navštěvovat každá žena, mohou některé potíže vyžadovat hospitalizaci na gynekologii v nemocnici. Součástí gynekologického nebo gynekologicko-porodnického oddělení bývá často i pohotovost. Méně závažné problémy vám pomůže vyřešit gynekologie online (například akutní vaginální diskomfort apod.).

Související články

Více článků
Laktační psychóza – příznaky, příčiny a léčba

Laktační (správněji poporodní) psychóza je závažná, ale léčitelná duševní porucha. Nejčastěji se rozvíjí během prvních dnů až týdnů po porodu, a to zejména u žen, které se v minulosti léčily s bipolární afektivní poruchou či psychotickými poruchami, není to však pravidlem. Jak se tato porucha projevuje, jaké jsou její příčiny a jak ji lze léčit?

více