Masarykova 2000/92
400 01 Ústí nad Labem

Otevírací doba

Po
7:30 - 14:00
Út
7:30 - 14:00
St
7:30 - 14:00
Čt
7:30 - 14:00
7:30 - 13:00

Napište nám

mamo.ustinadlabem@euc.cz

neslouží k objednávkám

Zavolejte nám

Objednejte se

Vyberte si termín, který Vám vyhovuje.

Stáhněte si aplikaci mojeEUC!

Budete mít naši péči stále po ruce

  • Služba Lékař online 24/7
  • Velké slevy v lékárnách i eshopu
  • Chytré funkce pro péči o zdraví

Android   iOS

;

Nabízíme komplexní diagnostiku onemocnění prsů. Naše pracoviště je největším akreditovaným screeningovým mamodiagnostickým centrem v ČR. Prochází pravidelně náročným procesem akreditace, která ověřuje vysokou úroveň kvality diagnostické péče.

Jak se objednat na vyšetření?

  • Online: Po kliknutí na odkaz "Objednat se online"
  • Osobně: Na recepci EUC Mamocentra Ústí nad Labem (budova A, 1. patro).
  • Telefonicky: Na tel. čísle 477 102 179

Jaká vyšetření nabízíme?

Mamografické vyšetření

Mamografické vyšetření je v podstatě rentgen prsu, který je schopen zachytit patologické změny v prsní tkáni. Vyšetření slouží k zachycení zhoubných nádorů v prsu, které, pokud jsou objeveny v počátečním stadiu, jsou velmi dobře léčitelné. Naše mamocentrum je vybaveno nejmodernějším mamografem s minimální dávkou záření a s mimořádně dobrými zobrazovacími schopnostmi. Mamografické snímky navíc posuzují lékaři s dlouhodobou praxí, a co se týče počtu zachycených nádorů, patříme v ČR mezi centra s nejlepšími výsledky.

Ultrazvuk (sono) prsů

Ultrazvuk je ideálním doplňujícím vyšetřením k mamografii a kombinací obou těchto metod zvyšujeme kvalitu diagnostiky. Pomáhá v případech, kdy je snímek z mamografu kvůli hustotě prsní tkáně nepřehledný. Slouží také k rozlišení nejasného ložiska.

Aspirační punkce (FNA)

Jedná se o krátký ambulantní miniinvazivní výkon, cílené nasátí tekutinové kolekce, zpravidla cyst, v lokálním umrtvení a s odesláním na cytologické vyšetření.

Duktografie

Znázornění mlékovodů na mamografickém snímku po jejich označení kontrastní látkou. Indikací k vyšetření je sekrece z prsu, zpravidla krvavá.

Vakuová biopsie – mamotomie

Toto vyšetření je prováděno jen na několika pracovištích v ČR a naše mamocentrum mezi ně patří. Vyšetření provádíme pro širokou spádovou oblast. Jako jediné pracoviště v ČR nabízíme v indikovaných případech i léčbu nezhoubných ložisek v prsu. Systém vakuové biopsie je určen k cílenému odběru podezřelých ložisek uložených v prsní tkáni. Odběr je prováděn pod kontrolou ultrazvuku či mamografu, za přispění podtlaku, který nasává podezřelé ložisko do odběrové jehly a poté jej odřízne a transportuje do sběrného košíčku.

Jádrový řez biopsie (CCB)

Jedná se o krátký ambulantní miniinvazivní výkon, při kterém se cíleně odebere podezřelá tkáň z prsu tenkou jehlou v lokálním umrtvení, pod cílenou kontrolou ultrazvuku, tkáň je odeslána k histologickému rozboru.

Lokalizace ložisek

Jedná se o krátký ambulantní miniinvazivní výkon, při kterém pod kontrolou ultrazvuku nebo mamografu označíme podezřelá ložiska v prsu. Tento postup se používá buď před operací, nebo před plánovanou neoadjuvantní (předléčebnou) chemoterapií. Označení pomáhá lokalizovat ložisko při operaci anebo ho identifikovat po léčbě, při které se může zmenšit. Označení provádíme uhlíkem, kovovým drátkem nebo klipem.

Miniinvazivní léčba

Jako jediné pracoviště v ČR nabízíme v indikovaných případech i ambulantní odstranění nezhoubných ložisek v prsu. Princip léčby spočívá v použití systému vakuové biopsie pod kontrolou ultrazvuku. Jedná se o velmi šetrný ambulantní zákrok prováděný v lokální anestezii (umrtvení). Plně nahrazuje chirurgické odstranění, jehož nevýhodou je především celková anestezie, hospitalizace a možné lokální komplikace, např. Nehezká jizva. Pro odstranění jsou vhodná pouze ložiska nezhoubná, ověřená předchozí tenkou jehlovou biopsií (CCB). Standardně je prováděna pouze léčba papilomů, přísně indikované terapeutické odstranění fibroadenomů, vzácně hematomů, lipomů, chronických abscesů či pooperačních změn. O vhodnosti odstranění rozhoduje lékař mamodiagnostik.

Kdy je vyšetření hrazeno zdravotní pojišťovnou?

Vyšetření je propláceno pojišťovnou, pokud je indikováno lékařem buď z důvodu zdravotních potíží, anebo v rámci hrazené prevence. Ženy od 45 let mají na hrazené preventivní vyšetření prsu nárok jednou za dva roky. Na vyšetření s sebou prosím přineste žádanku vystavenou lékařem a kartičku zdravotní pojišťovny.

Upozornění pro pacientky

Aby mohlo být provedeno kvalitní vyšetření a vyhodnocení jeho výsledků, nepoužívejte, prosím, v den vyšetření v oblasti dekoltu, prsů ani podpaží tělová mléka, deodoranty a antiperspiranty.

Fotogalerie

Služby

Mamografické vyšetření

Ultrazvukové vyšetření (sono)

Lidé

MUDr. Petr Váša

MUDr. Petr Váša

MUDr. Jitka Blechová

MUDr. Jitka Blechová

MUDr. Hana Hálková

MUDr. Hana Hálková

MUDr. Anna Hovorková

MUDr. Anna Hovorková

MUDr. Jaroslav Bartoš

MUDr. Jaroslav Bartoš

Lékaři a ordinace

Ordinační hodiny

Po
7:30 - 14:00
Út
7:30 - 14:00
St
7:30 - 14:00
Čt
7:30 - 14:00
7:30 - 13:00

Adresa

Masarykova 2000/92
400 01 Ústí nad Labem

Budova A - 1. patro - oddělení RDG

Ordinační hodiny

Po
7:30 - 14:00
Út
7:30 - 14:00
St
7:30 - 14:00
Čt
7:30 - 14:00
7:30 - 13:00

Adresa

Masarykova 2000/92
400 01 Ústí nad Labem

Budova A - 1. patro - oddělení RDG

Články a novinky