23. ledna 2020 Moderní léčba a prevence Zdraví a životní styl Pro média

Chcete mít jistotu, že sportujete zdravě?

Nové Centrum sportovní medicíny na EUC Klinice v Liberci nabízí ucelenou zdravotní péči pro rekreační i vrcholové sportovce všech věkových kategorií.  Jedinečné propojení sportovní medicíny a dalších odborných vyšetření na jednom místě zajišťuje zájemcům komplexní a profesionální péči o své zdraví.  

V České republice sportují podle studie Evropské unie tři miliony registrovaných sportovců. Přitom části z nich se v mnoha ohledech nedostává lékařské péče, která by odpovídala jejich specifickým potřebám, či dokonce zákonným požadavkům. Zdravotnická skupina EUC proto rozšířila své služby o lékařskou péči zaměřenou na sportovce vrcholové i rekreační všech věkových skupin, a to nejen v Liberci, ale také v Ústí nad Labem.

„V našem centru sportovní medicíny daného zájemce celkově vyšetříme včetně laboratorních testů, určíme bioimpedanční analýzou skladbu jeho těla, tj. množství svalové tkáně, množství tukové tkáně a její uložení, podíl tělesné vody a stav celého pohybového aparátu. Na základě těchto skutečností zvolíme i typ zátěžového vyšetření. Vyhodnocením výsledků jsme pak schopni určit typ tréninkové zátěže, vhodnost stravy a sestavit tak tréninkový plán, který povede ke správnému cíli,“ vysvětluje MUDr. Richard Bína, internista a sportovní lékař z Centra sportovní medicíny EUC Kliniky Liberec.

MUDr. Zuzana Mottlová, tělovýchovná a rehabilitační lékařka Centra sportovní medicíny na EUC Klinice v Liberci, k tomu dodává: „Sport hraje významnou roli v životě řady lidí. Někdo chce prostě jen relaxovat, někdo získat lepší fyzickou kondici. Důležité však je, aby sportování bylo také zdravé. Tomu, kdo je zodpovědný vůči svému zdraví, rádi v našem centru poskytneme veškerou péči.“

„Sportu se věnuji téměř celý život. I po ukončení své profesionální kariéry biatlonisty mohu potvrdit, že investice do vlastního zdraví je velmi důležitá, počítám do ní i péči odborníků Centra sportovní medicíny, kde oceňuji zejména individuální přístup a medicínské vybavení na vysoké technické úrovni,“ připojuje svoji osobní zkušenost Jaroslav Soukup, biatlonista a dvojnásobný medailista ze zimních olympijských her v Soči.

Centrum sportovní medicíny na EUC Klinice v Liberci poskytuje:

             komplexní péči o sportovce vrcholové i rekreační – vyšetření, včetně funkční diagnostiky,

               poradenství, laboratorní testů a fyzioterapie

             každodenní přítomnost lékaře zaměřeného na sportovní lékařství

             návaznou péči všech dalších specialistů

             sportovní prohlídky tělovýchovným lékařem

              (pro členy sportovních oddílů i studenty škol se zaměřením na tělesnou výchovu)

             funkční zátěžová vyšetření pro registrované i amatérské sportovce

             rehabilitaci a fyzioterapii pro sportovce i širokou veřejnost

             kondiční a výživové poradenství

             individuální přístup dle sportovních aktivit

             dlouhodobé zkušenosti s funkční zátěžovou diagnostikou sportovců

             medicínské vybavení na vysoké technické úrovni

             sportovní prohlídky tělovýchovným lékařem

K vyšetření do Centra sportovní medicíny na EUC Klinice Liberec je možné se objednat na telefonním čísle 702 254 468 nebo on-line na stránkách EUC Kliniky Liberec.

 

Fotogalerie

Související články

Více článků

Mamocentra zdravotnické skupiny EUC se společně s CrossCafe zapojila do prevence rakoviny prsu

ŽENY ŽENÁM 2019 Liberec

Kinetóza. Jak se připravit na cestování s dětmi

VZP začne proplácet preventivní vyšetření rakoviny prsu od 30 let