07. srpna 2020

EUC Klinika Ústí nad Labem otevírá jednodenní chirurgii. Pacientům nabídne operační zákroky bez nutnosti hospitalizace

EUC Klinika Ústí nad Labem rozšiřuje nabídku péče pro pacienty o pracoviště jednodenní chirurgie. Operační výkony v oborech chirurgie, urologie, ortopedie, ORL a oftalmologie spustí v průběhu září.

„Na naší klinice nabízíme širokou škálu odborností péče o pacienty. Jednodenní chirurgii považujeme za další samozřejmou součást moderního zdravotnického zařízení v ambulantní sféře,“ říká MUDr. Jiří Madar, výkonný ředitel divize strategického rozvoje zdravotnické skupiny EUC, a dodává: „Uzavřeli jsme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.  Lokální výkony začneme provádět od srpna, další výkony vyžadující celkovou anestezii pak od září“.

Ve dvou kompletně vybavených sálech budou probíhat operace urologické inkontinence, biopsie prostaty, operace rakoviny prsů, operace všech typů kýl (včetně laparoskopií), endoskopické operace v nosní dutině, operace odstálého boltce, artroskopie kolene, operace haluxů (vbočených palců), karpálních tunelů a plastiky očních víček. O pacienty bude pečovat zkušený tým lékařů-operatérů a zdravotních sester.

Oddělení jednodenní chirurgie disponuje operačním traktem se dvěma operačními sály, vlastní sterilizací a dospávacím pokojem se dvěma lůžky. Na lůžkové části je šest dvoulůžkových pokojů, z toho čtyři nadstandardní s vlastním sociálním zařízením. Ve všech pokojích je televize a internet.

„Jednodenní chirurgie má v moderní medicíně své nezastupitelné místo a bude se i nadále rozvíjet. Navíc je velmi komfortní pro pacienty a zároveň snižuje náklady zdravotních pojišťoven. Jsem proto rád, že tímto dalším krokem rozšiřujeme nabídku péče pro naše pacienty,“ doplňuje Ing. Václav Vachta, generální ředitel zdravotnické skupiny EUC.

Ve světě se v režimu jednodenní chirurgie provádí až 60 % všech operací, v České republice jen okolo 20 % operací. Tento typ péče je bezpečný, snižuje riziko vzniku nákaz spojených s hospitalizací a pro pacienta a jeho rodinu není tak zatěžující. Pacient odchází večer do domácího ošetření.

Vybudování jednodenní chirurgie v EUC Klinice Ústí nad Labem včetně přístrojového a dalšího vybavení vyšlo na více než 72 milionu korun.

Kontakt na oddělení jednodenní chirurgie – EUC Klinika Ústí nad Labem

 

EUC Klinika Ústí nad Labem

Masarykova 2000/92

Ústí nad Labem

  1. patro, budova B (zadní výtah)

 

Telefon: 477 102 258 nebo 607 211 601

E-mail: jednodenka.usti@eucklinika.cz 

EUC Klinika Ústí nad Labem - jednodenní chirurgie

 

 

 

Související články

Více článků

Zájem o sportovní prohlídky stoupá. Na kolik se cítí vaše tělo?

Jednodenní operativa je výhodná pro obě strany

S MUDr. Václavem Hynkem o jednodenní chirurgii a urologických problémech

Mějte před chřipkou náskok!