EUC Klinika ve Zlíně otevřela nové lůžkové oddělení. Pacientům poskytne péči v komfortním prostředí

21. června 2022

EUC Klinika ve Zlíně otevřela nové lůžkové oddělení. Pacientům poskytne péči v komfortním prostředí

Kratší čekací doby před operačními výkony i lepší dostupnost zdravotní péče – nové lůžkové oddělení přinese pacientům ve zlínském regionu řadu výhod. V současnosti budou nové prostory sloužit především chirurgii a gynekologii, později usnadní také provoz jednodenní ortopedie. Pacientům je k dispozici celkem 23 pokojů, které mají mimo jiné i vlastní sociální zařízení, klimatizaci nebo připojení na wifi.

Jsme velmi rádi, že můžeme našim pacientům poskytnout vysoce kvalitní zdravotní péči i díky nově zrekonstruovanému lůžkovému oddělení.

Po roce a půl stavebních prací se ve Zlíně otevírá nové lůžkové oddělení. Klinika slavnostně zahájila provoz nových prostor 16. června. Sloužit mají především pro chirurgii a gynekologii, zároveň ale klinika do budoucna počítá i se zavedením ortopedických operačních výkonů v režimu jednodenní chirurgie. Stavební práce byly zahájeny v prosinci roku 2020 a kompletně dokončeny na konci letošního května, nicméně již od října minulého roku funguje v nových prostorech ve zkušebním provozu chirurgické pracoviště. Celé oddělení je v plném chodu od 1. června 2022.

Pokoje se samostatným sociálním zařízením a wifi připojením

Nové lůžkové oddělení EUC Kliniky ve Zlíně má k dispozici celkem 23 pokojů. Jedná se
o jednolůžkové, dvoulůžkové a trojlůžkové jednotky, dále také o 4 lůžka na oddělení intenzivní péče, 3 pooperační lůžka a 8 lůžek ve stacionáři. Pokoje jsou vybaveny samostatným sociálním zařízením, klimatizací, televizí – a pacienti mají také možnost připojit se zdarma k wifi. „Jsme velmi rádi, že můžeme našim pacientům poskytnout vysoce kvalitní zdravotní péči i díky nově zrekonstruovanému lůžkovému oddělení. Pobyt na klinice před operací i v době rekonvalescence pro ně bude tímto také mnohem pohodlnější,“ říká MUDr. Tomáš Melichar, MBA, ředitel EUC Kliniky Zlín.

„Mezinárodní trend jednoznačně ukazuje na odklon plánovaných operačních výkonů od akutních lůžkových zařízení směrem k jednodenní péči na lůžku nebo k lůžkovým zařízením určeným pro plánovanou neboli elektivní operační péči. K takovým se řadí i naše zlínská klinika. Rozdělení péče podle typu a neodkladnosti zákroku do nemocnic či klinik má jednoznačnou výhodou pro všechny strany. Elektivní forma operativy umožňuje lepší plánování využití kapacit operačních sálů i lůžek. Pacientům pak poskytuje komfort, který jim zajišťuje kratší dobu hospitalizace po operačním výkonu a minimalizuje riziko infekčních komplikací,“ dodává Ing. Václav Vachta, MBA, generální ředitel zdravotnické skupiny EUC.

Rekonstrukce lůžkového oddělení zlínské EUC Kliniky vyšla na 55 milionů korun.

Související články

Více článků