23. února 2016 Pro média

EUC opět investuje do své nemocnice

Tentokrát vlastník Nemocnice Frýdlant nakoupil nejmodernější komponenty stávající laparoskopické věže, které umožní dokonalé rozlišení a přesnost operačních zákroků.

„Týmy chirurgického a gynekologického oddělení, které na dodané laparoskopické věži s novou elektrokoagulací budou nadále operovat, přijaly tuto další modernizaci přístrojového vybavení nemocnice s nadšením a hned v pátek 19. 2. 2016 jsme novou sestavu uvedli do provozu,“ říká primář chirurgického oddělení MUDr. Lukáš Kohoutek.

Věž a elektrokoagulaci světově uznávaného výrobce zdravotnické techniky Wolf v hodnotě 1,5 miliónu Kč dodala firma Hospimed, která s nejvýhodnější cenou vyhrála výběrové řízení.

 „Kromě lékařů operujících na tomto dokonalém a moderním zařízení bude profitovat výrazně i pacient. Jednak pro nízkou operační zátěž a pooperační rekonvalescenci a také z kosmetických důvodů, kdy následkem operace jsou pouze malé jizvy,“ dodává primář Kohoutek.

Na snímcích lékařky chirurgického oddělení MUDr. Plecháčová a MUDr. Karkošková při úvodní instruktáži dodavatele. Předání přístroje přihlíží technický náměstek nemocnice Vladimír Vondráček. Na posledním obrázku je již nová laparoskopická věž v plném provozu při operaci v pondělí 22. února 2016. 

Fotogalerie

Související články

Více článků

Laboratorní vyšetření pro vegany a vegetariány. Které testy jsou důležité?

Zdravotnická skupina EUC hlásí rekordní nárůst obratu

Pražanům není prevence lhostejná

Podpořili jsme Sportovních hry seniorů