02. května 2016 Pro média

EUC partnerem summitu o zdravotnictví

Mezi 19. a 21. květnem v pražském hotelu International vystoupí světoví odborníci na chronické nemoci a organizování zdravotní péče a zdravotních systémů. Budu mezi nimi třeba John Combes (Místopředseda Americké asociace nemocnic), Baronka Barbara Young (Bývalá předsedkyně Diabetes UK), Karen Tomes (Viceprezidentka pro management a koordinaci péče v Allina Health), Friedrich Köhler Vedoucí Centra pro kardiovaskulární telemedicínu v Charité) či Martin Kultan(Generální ředitel zdravotní pojišťovny Dôvera). Přijeli na pozvání organizátorů už 8. ročníku Prague International Health Summit.

Budoucnost léčení chronických nemocí EUC vidí podobně, jako studenti lékařských fakult ve svých esejích: „Většina potenciálních pacientů se dostane k lékařům již v době diagnózy, se kterou již přichází zhoršení pacientova života a také nárůst nákladů. Proto je třeba se nejvíce zaměřit na období, kdy pacienta nic fyzicky netrápí, nevidí důvod se ve svém životě ohlížet na zlepšení jeho životního stylu. Nejrizikovějšími faktory v dnešní době jsou: stres, obezita, nedostatek fyzické aktivity a kouření. To jsou všechno věci, které jsou ovlivnitelné, a kdyby v rámci prevence dokázali ať již lékaři nebo třeba i studenti lékařských fakult poradit s těmito lehce ovlivnitelnými faktory, byl by snížen počet pacientů, ale i velké části nákladů...“ Nebo: „Nadužívání antibiotik a poválečný rozkvět spojený s dostatkem zdrojů vedly v druhé polovině 20. století k tomu, že lidé přestali trpět na nemoci infekční a začaly je sužovat nemoci civilizační, chronické…. Pokud zvolíme správné opatření v podobě řízené péče, budeme schopni zabránit neudržitelnému nárůstu financí na léčení chronických nemocí.“ Studenti lékařských fakult mohou posílat své eseje až do 10. května na adresu pragueihs@advanceinstitute.cz. Ti nejlepší obdrží lístky na konferenci IHS.

Více info: www.pragueihs.eu  

 

Poznámka pro editory:

EUC, dříve Euroclinicum, je soukromá síť zdravotnických zařízení. S obratem 1,9 miliard Kč a rozšiřováním do dalších krajů ČR patří k největším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče v ČR. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče Prémiové. Aktivity EUC dělí do 6 Sektorů: Kliniky, Nemocnice, Premium, Lékárny, Laboratoře a Videolékárna.  Od roku 2011 je jejím vlastníkem Tuffieh Funds SICAV plc, regulovaný maltským finančním regulátorem v rámci jednotné legislativy EU.

Související články

Více článků

Laboratorní vyšetření pro vegany a vegetariány. Které testy jsou důležité?

Zdravotnická skupina EUC hlásí rekordní nárůst obratu

Pražanům není prevence lhostejná

Podpořili jsme Sportovních hry seniorů