Festival ARENA Divadla bratří Formanů podpoří zdravotnická skupina EUC i v letošním roce

21. června 2022 Pro média

Festival ARENA Divadla bratří Formanů podpoří zdravotnická skupina EUC i v letošním roce

ARENA Divadla bratří Formanů, festival divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby

Od 21. června do 2. července se v Praze na smíchovské náplavce uskuteční pátý ročník festivalu ARENA Divadla bratří Formanů. K jeho realizaci pomohla i letos zdravotnická skupina EUC. Ta je už od jeho počátku generálním partnerem celého festivalu. Diváci se mohou těšit třeba na novinku od francouzského souboru Rasposo, který v parku nad nábřežím uvede představení „Oraison“ plné akrobatů, létajících nožů a s tajemným bílým klaunem. Hned vedle rozloží stan belgický Cirkus Ronaldo s novým představením o střetu cirkusových generací „Sono io?“. Pod širým nebem budou létat artisté ze souboru Les P’tits Bras ve výjimečném představení o životě v zákulisí – „Bruits de Coulisses“. Přímo na nábřeží přistane kosmonaut Juri se svou malou kosmickou lodí. Na lodi Tajemství se na pár večerů usadí Bonaventure Gacon, člen populárního souboru Cirque Trottola, s autorskou one-man show „Par le Boudu“ s živým překladem Petra Formana přímo na jevišti. Vystřídají jej Arman Kupelyan se svým „Playground of the Unconscious Self“ a Antonie Formanová a Cécile Da Costa v představení „Nothing else, Mothers“.

„Festival ARENA je od počátku spojen s vodou, konkrétně s řekou Vltavou. A letos mi ještě více asociuje spojení klidného přístavu v neklidné době,“ říká Petr Forman, umělecký ředitel festivalu. „Připravujeme se na něj intenzivně poslední rok a jeho rozmanitost je letos veliká. Divákům nabídneme největší výběr souborů ze všech uplynulých ročníků. Zároveň jsem rád, že účast přijali i ukrajinští umělci a skrze jejich představení můžeme nahlédnout i do jejich kultury. Věřím, že si ARENU 2022 i v této pohnuté době společně užijeme,“ dodává Petr Forman.

Letos festival nově nabídne také víkendové pohádky pro nejmenší. Chybět nebudou ani umělecké dílny, hudební program či speciální den ukrajinských umělců. Ten je připravený na pátek 1. července, kdy návštěvníci v areálu festivalu mohou vidět představení ukrajinských umělců a zároveň okusit něco z ukrajinské kuchyně.

Spolu s představeními českých i zahraničních souborů, hudebními koncerty a dílnami pro malé i velké si návštěvníci festivalu mohou užít krásné výhledy na Prahu spolu s dobrým jídlem a pitím. Stejně jako každý rok je vstup do areálu festivalu zdarma.

Více informací o festivalu naleznete na www.festivalARENA.cz a facebookovém profilu festivalu.
Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji na portálu GOOUT.

Související články

Více článků