26. června 2018 Zdraví a životní styl

Jak si správně vybrat repelent na tropickou dovolenou?

V listopadu 2017 proběhl již druhý ročník celostátní konference ambulantní péče. Akce, jejímž hlavním partnerem je EUC, byla nabitá zajímavými informacemi o nových trendech z různých oblastí medicíny. Na konferenci mimo jiné přednášel i přední český odborník na cestovní medicínu, Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., MBA, FRCPS.

Přednáška byla doslova nabitá mimořádně zajímavými informacemi, praktickými radami a ukázkami z cestovatelského života, které dokazují, že cesty do exotických zemí skutečně vyžadují před odjezdem více pozornosti než dovolená na Šumavě. Během vystoupení Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., MBA, FRCPS, se posluchači mimo jiné dozvěděli, jaká dvě očkování je dobré aplikovat prakticky před každou cestou do exotické země, jak se zachovat, když cestovatel očkování podceňuje, jak vypadá hygiena v zázemí špičkových exotických hotelů anebo jak si vybrat ten správný repelent. Věděli jste například, že nejlepším repelentem do exotických zemí je takový, který obsahuje 25 % DEET a 25 % Icardinu, a že repelenty s koncentrací nad 50 % DEET už nezvyšují účinnost ochrany, ale naopak můžou zničit oblečení? 

Máte-li zájem se na přednášku podívat, najdete ji na EUC YouTube kanále. Vřele ji doporučujeme nejen všem lékařům, kteří se v ordinacích potkávají s požadavkem na vhodná očkování a hygienická doporučení před cestou do zahraničí, ale prakticky každému, kdo se chystá na dovolenou – a nemusí se zrovna jednat o Kamerun. Na pozoru je dobré být i před odjezdem třeba jen do Chorvatska.

Související články

Více článků

Čím dříve odstraníte přisáté klíště, tím více snižujete riziko nákazy boreliózou

Laboratorní vyšetření pro vegany a vegetariány. Které testy jsou důležité?

Chcete si prodloužit život? Můžete. Téměř o deset let

Bolest zad nemusí být váš problém