14. listopadu 2018 Pro média

MephaCentrum se mění na EUC Klinika Ostrava

Poliklinika MephaCentrum a.s. je součástí zdravotnické skupiny EUC, největší sítě ambulantních klinik v České republice, přesně rok. S ročním výročím od změny vlastníka přichází i nový brand. Z Polikliniky MephaCentrum a.s. se stává EUC Klinika Ostrava a.s. Klienty kliniky čeká řada rozšířených služeb i prodloužené ordinační doby vybraných ambulancí.

Již v průběhu celého roku, kdy se poliklinika stala součástí zdravotnické skupiny EUC, přicházely první významné změny. "Během této doby jsme zdokonalili provoz našeho call centra, prostřednictvím kterého se klienti mohou objednávat do všech našich ambulancí," říká Ing. Pavel Hanke, ředitel Polikliniky MephaCentrum, nyní nově ředitel EUC Kliniky Ostrava, a dodává: "Pro klienty to znamená, že se vždy dovolají, mohou se snadno objednat, domluvit si vyšetření nebo získat bližší informace ve chvíli, kdy je ambulance zavřená."

V létě otevřela klinika novou poradnu cévní chirurgie, v jejích prostorách budou mít klienti od podzimu k dispozici nově také genetickou ambulanci. V plánu je dále zprovoznění proktologické a endokrinologické ambulance a vybudování nové recepce.

K dalšímu rozšíření služeb dojde na začátku prosince. Klinika ve spolupráci se společností Benedor otevře úplně nové kardiologické pracoviště. V současné chvíli probíhá ve třetím patře pravého křídla kliniky kompletní rekonstrukce prostor, jejichž součástí bude kardiologická, cévní i interní ambulance.

"Snažíme se maximálně vycházet vstříc přání našich klientů, a tak postupně prodlužujeme ordinační doby některých našich ambulancí. Letos se nám to podařilo například u chirurgické, oční nebo ORL ambulance. Prodloužit ordinační hodiny ale plánujeme postupně i na dalších pracovištích," doplňuje Pavel Hanke.

Velkému zájmu široké veřejnosti se těší také Dny zdraví zaměřené na prevenci a bezplatná vyšetření, které EUC Klinika Ostrava pořádá. Tím nejbližším bude Den zdraví, který se uskuteční při příležitosti Světového dne diabetu (14. 11.) ve spolupráci se studenty ostravské lékařské fakulty. Zájemci si mohou nechat vyšetřit hladinu cukru v krvi, změřit krevní tlak nebo využít bezplatné nutriční poradenství. Těšit se mohou i na ukázky zdravé výživy. Akce se koná před budovou EUC Kliniky Ostrava od 8:00 do 16:00 hodin.

Související články

Více článků

Klinika a skupina EUC - EUC Klinika Ostrava

Rozhovor lékařky Jany Kociánové pro Deník

Rozhovor ředitele polikliniky pro MF Dnes

Rozhovor s MUDr. Janou Vymětalovou