Naším hlavním úkolem je neustálé hledání nových efektivnějších cest a způsobů, jak oslovit nové potenciální kolegy.

09. listopadu 2020 Jak se žije v EUC

Naším hlavním úkolem je neustálé hledání nových efektivnějších cest a způsobů, jak oslovit nové potenciální kolegy.

Jak hodnotí své první dva roky ve skupině a v čem vidí hlavní výhody EUC oproti ostatním zaměstnavatelům? Jaká je role recruitment týmu ve skupině EUC a kde mohou případní zájemci sledovat pracovní nabídky a novinky ze světa EUC? Na tyto otázky jsme se zeptali našeho recruitera Ing. Josefa Žižky, MBA.

V listopadu to budou dva roky, co jsi nastoupil do EUC, jak je hodnotíš?

Hodnotím je, jen v superlativech. Nechce se mi věřit, že to tak rychle uteklo. Za ty dva roky se každopádně cítím osobnostně i pracovně vyzrálejší. Ujistil jsem se v tom, že zdravotnictví, byla pro mě ta správná volba. První půl rok byl pro mě hodně o rozkoukávání se, ale naštěstí jsem měl kolem sebe skvělý tým, který mě provedl tím, jak to u nás ve skupině funguje. Hlavní dík patří zejména mojí šéfové Ivaně.

V čem je EUC jako zaměstnavatel specifický?

EUC je dle mého názoru absolutním průkopníkem v oblasti soukromé ambulantní sféry. Snažíme se být nejen lídrem v inovacích, ale také v přístupu k našim lidem. Naším heslem je „nasloucháme“, je to poměrně výstižné, protože se skutečně snažíme naslouchat co nejvíce tomu, co mají naši lidé na srdci. Lékařům u nás například odpadá spousta povinností ohledně administrativy, tu za ně řešíme my. Můžou si také dovolit čerpat standardně dovolenou, což je pro mnohé lékaře občas nadlidský úkol. U nás je zastoupí, po dobu jejich nepřítomnosti, jiný lékař. Sestřičky u nás zase v 90 % případů neslouží noční a víkendy, proto mohou mít více času na svou rodinu a koníčky. Je zde spousta dalších výhod, obecně se však snažíme o to, aby u nás byly poskytovány zdravotnické služby na úrovni 21. století.

Co máš ty konkrétně v EUC na starosti?

Jsem součástí týmu recruitmentu. Naším hlavním úkolem je neustálé hledání nových efektivnějších cest a způsobů, jak oslovit nové potenciální kolegy. Já osobně se nejvíce angažuji v HR marketingu, ale samozřejmě se věnuji i klasickému recruitmentu. Mimo jiné tedy spravuji naše kariérní profily na sociálních sítích nebo kariérní sekci na našich webových stránkách. Podílím se na tvorbě vizuálů, které poté můžete vidět na našich sociálních sítích. Mám na starosti také několik projektů, které se týkají právě HR marketingu a employer brandingu.

Jaké konkrétní projekty máš tedy pod sebou?

Jedná se například o interní referral program, v rámci kterého mohou naši zaměstnanci doporučovat své přátele či známé do naší společnosti. Program jsme uchopili kreativně a snažíme se ocenit jakoukoliv jimi vynaloženou aktivitu. Každé čtvrtletí poté vyhlašujeme vítěze v různých kategoriích, jako například v počtu doporučení vypsaných pozic na sociálních sítích nebo za nejvíce sdílení pomocí emailu. Odměny se tak zaměstnanci mohou dočkat nejen ve finanční podobě za nástup zaměstnance, ale také v podobě Flexi Passů za svou aktivitu. Dalším projektem je „sestrou prakticky“, zde se snažíme studentkám ošetřovatelských oborů nabídnout možnost placených stáží, aby si zkusily, jaké to je pracovat na našich klinikách. Výhoda pro ně je také v tom, že velmi často si mohou tuto stáž započítat jako povinnou praxi v rámci VŠ.

Kde mohou případní zájemci sledovat pracovní nabídky a novinky z EUC v rámci online světa?

Určitě se vyplatí sledovat tyto stránky:

·         Naší kariérní sekci na webových stránkách www.euc.cz/kariera – najdete zde všechny aktuálně nabízené pracovní pozice v rámci naší společnosti.

·         Pokud se chcete dozvědět něco o naší vizi, hodnotách a o tom, proč jsou u nás naši zaměstnanci spokojení, jděte na https://www.karieraveuc.cz/.

·         Určitě nezapomínejte sledovat také náš facebookový profil na https://www.facebook.com/euckariera kam dáváme nejen pracovní nabídky, ale také zajímavosti ze světa EUC.

·         Za zmínku stojí určitě také náš linkedinový profil, který najdete na adrese www.linkedin.com/company/euroclinicum-a-s- 

Související články

Více článků