Novým předsedou představenstva EUC a. s. se stane MUDr. Michal Bednář, MBA. Ve funkci vystřídá Ing. Václava Vachtu, MBA

03. listopadu 2022 Pro média

Novým předsedou představenstva EUC a. s. se stane MUDr. Michal Bednář, MBA. Ve funkci vystřídá Ing. Václava Vachtu, MBA

Novým předsedou představenstva EUC a. s. se stane od 1. 12. 2022 MUDr. Michal Bednář, MBA, který na této pozici vystřídá Ing. Václava Vachtu, MBA. MUDr. Bednář je ve společnosti od roku 2015 a doposud působil na pozici výkonného ředitele EUC Klinik a člena představenstva. Pod jeho vedením by zdravotnická skupina EUC měla dále růst a zaměřit se na inovace v oblasti medicíny i technologií.

„Zdravotnická skupina EUC bude pokračovat ve stávající strategii a dále posilovat svou pozici největšího poskytovatele ambulantní péče, který poskytuje zdravotnické služby na špičkové úrovni. Zaměříme se na zvyšování pohodlí pacientů pomocí inovativních medicínských postupů či využitím digitálních technologií, které umožní pacientům intenzivnější zapojení se do léčby. Náš přístup vůči klientům bych shrnul jako patient first,“ říká MUDr. Michal Bednář, MBA a dodává: „Dále chceme více podporovat péči o chronické pacienty, zaměřit se na domácí péči a jednodenní chirurgii či rozvíjet naše vztahy s partnery a zdravotnickými profesionály. Dalším dlouhodobým cílem je pochopitelně i celkový růst společnosti, a to z hlediska počtu zaměstnanců i klientů,“ dodává MUDr. Bednář.

MUDr. Bednář má mnoholeté manažerské zkušenosti a medicínské prostředí i společnost EUC velmi dobře zná. V minulosti působil jako ředitel EUC kliniky Kladno, následně jako zdravotní ředitel všech EUC Klinik. Zastával také pozici výkonného ředitele klinik a byl členem představenstva. Ve funkci nahradí Ing. Václava Vachtu, MBA, který skupinu po 14 letech opouští a bude se věnovat vlastnímu podnikání v oblasti IT. Jeho odchod je dlouhodobě plánovaný.

Související články

Více článků