Ostravská CGB Laboratoř a.s. mění název, jsou z ní EUC Laboratoře CGB a.s.

19. října 2022 Pro média

Ostravská CGB Laboratoř a.s. mění název, jsou z ní  EUC Laboratoře CGB a.s.

Jedno z největších laboratorních pracovišť v České republice, CGB Laboratoř a.s., bude nově vystupovat jako EUC Laboratoře CGB a.s. Personál, rozsah i kvalita poskytovaných služeb se ovšem nemění. Společnost s nadregionální působností je od roku 2021 součástí skupiny EUC, která se pyšní portfoliem 24 lékáren, 13 mamocenter, 25 klinik, 11 laboratoří, online lékárny a zaměstnává 4 000 lékařů a 2 300 kvalifikovaných zdravotníků.

Skupina EUC majetkově vstoupila do CGB Laboratoře již v roce 2016, od roku 2021 je jejím 100% vlastníkem. Tuto skutečnost bude nyní reflektovat i změna názvu – zařízení se mění na EUC Laboratoře CGB a.s. „Členství ve zdravotnické skupině EUC vnímáme jako příležitost rozvíjet škálu a odbornost našich služeb. Zároveň si i nadále zachováváme vysoce kvalifikovaný a zkušený personál,“ dodává RNDr. Magdalena Uvírová, Ph.D., ředitelka CGB Laboratoře.

Počtem zaměstnanců se CGB Laboratoř a.s. s 28letou praxí řadí mezi největší pracoviště tohoto typu v České republice. Součástí poskytovaných služeb je i diagnostická činnost v oborech patologie – a od roku 2001 také lékařské genetiky.  Charakteristická je pro ni úzká spolupráce s univerzitními pracovišti i odborníky z fakultních nemocnic v Ostravě a Olomouci. „Od vstupu do společnosti EUC zajišťujeme služby prakticky po celé republice. Naši lékaři také poskytují konzultace v celém spektru problematiky patologie a genetiky a ve speciálních případech i ve spolupráci s odborníky ze zahraničí,“ popisuje RNDr. Uvírová.

Laboratoře CGB rozšiřují stávající kapacity

Změna názvu rovněž stvrzuje včlenění EUC Laboratoří CGB a.s. do již existujícího laboratorního segmentu skupiny EUC, v rámci kterého  skupina provozuje laboratorní služby od roku 2010 pod názvem EUC Laboratoře s.r.o. Nejen svým pacientům, ale také spolupracujícím lékařům a zdravotnickým zařízením, poskytují širokou škálu vyšetření v oborech klinické biochemie, hematologie a transfuzního lékařství, dále pak klinické imunologie a lékařské mikrobiologie, včetně specializovaných vyšetření mikrobiologické molekulární diagnostiky. V současné době EUC Laboratoře provedou ročně okolo 5,3 milionu testů.

Související články

Více článků