Otevřeli jsme Centrum hojení chronických ran

12. prosince 2022

Otevřeli jsme Centrum hojení chronických ran

V naší EUC Klinice v Ostravě je pacientům k dispozici nové oddělení – Centrum hojení chronických ran. Jedná se o další centrum tohoto typu v rámci zdravotnické skupiny EUC vedle již fungujících v Plzni a Českých Budějovicích. Vzniká tak ucelená síť Center hojení chronických ran. 

Čím je centrum výjimečné?

Centrum nabízí především mezioborovou spolupráci více odborností pod jednou střechou při léčbě chronických a nehojících se ran a defektů. Komplexní péče o pacienta se provádí dle doporučených postupů České společnosti pro léčbu ran a dbá především na individuální přístup ke každému pacientovi. Díky cílené terapii a úzké spolupráci mezi lékaři a pacientem lze rány kompletně zaléčit a umožnit vést opět plnohodnotný život.

Co mohou pacienti očekávat?

Léčba u pacientů v péči Centra hojení chronických ran probíhá za spolupráce týmu specialistů (dermatolog, cévní chirurg, diabetolog apod.) přímo na klinice. Nedílnou součástí léčby je i bezbolestný přístup při ošetřování, což hraje velkou roli ve zlepšení samotné spolupráce s pacientem a pozitivním efektu výsledné léčby. Velký důraz je kladen také na edukaci pacientů při domácím ošetřování ran.

Mezi nejčastější obtíže, na které se centrum zaměřuje, jsou změny nohou u diabetiků, bércové vředy, chronicky vzniklé rány, komplexní péče o dekubity (proleženiny) a komplikovaně se hojící pooperační rány.

Neváhejte kontaktovat naše centra pro objednání nebo více informací o léčbě.

Objednat se

Související články

Více článků