01. září 2017 Pro média

Posily ve vedení EUC

Od 1. září nastupuje na místo ředitele EUC Laboratoří Ing. Karel Kubias, MBA (54 let).

Je vystudovaný chemik na německé TH Merseburg, získal své široké profesní znalosti a dovednosti během 24 let na různých manažerských pozicích v chemicko-farmaceutické firmě Merck KGaA. 

Přednáší na Anglo-American University v Praze předmět „Business ethics“. Bude mít na starosti sjednotit nákupy, procesy ve skupině, ale hlavně vytěžit obchodní potenciál laboratoří v EUC, který jako celek mají větší než jako nezávislé entity.

Druhým příchozím manažerem je nový ředitel Nemocnice Frýdlant Ing. Jan Rais, MBA (41 let). Přichází z Krajské nemocnice Liberec, kde působil jako technický náměstek ředitele. Vyučuje také na Technické univerzitě v Liberci. Jeho úkolem bude konsolidace vztahů s Krajskou nemocnicí Liberec a se zastupitelstvem města Frýdlant.

Pro více informací media@euc.cz

Poznámka pro editory:

EUC je soukromá síť zdravotnických zařízení. S obratem 2,15 miliard Kč a rozšiřováním do dalších krajů ČR patří k největším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče v ČR. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče prémiové. Aktivity EUC dělí do 5 sektorů: Kliniky, Nemocnice, Premium, Lékárny a Laboratoře.

1479 zaměstnanců EUC poskytlo v roce 2016 péči celkem 1 140 000 pacientům. Od roku 2011 je vlastníkem EUC Tuffieh Funds SICAV plc..

Související články

Více článků

Ženy se bojí gynekologického vyšetření, které jim může zachránit život

Mamocentra zdravotnické skupiny EUC se společně s CrossCafe zapojila do prevence rakoviny prsu

Prošlé obvazy můžete v domácí lékárničce mít, prošlé a neznáme léky však neskladujte

Neděle 29. září 2019 je „Světovým dnem srdce“. Slibme si, že budeme žít zdravěji