26. ledna 2020 Pro média Zdraví a životní styl Moderní léčba a prevence

Sportovku jsme otevřeli také v Ústí nad Labem

Nové Centrum sportovní medicíny na EUC Klinice v Ústí nad Labem nabízí ucelenou zdravotní péči pro rekreační i vrcholové sportovce všech věkových kategorií.  Jedinečné propojení sportovní medicíny a dalších odborných vyšetření na jednom místě zajišťuje zájemcům komplexní a profesionální péči o své zdraví.  

V České republice sportují podle studie Evropské unie tři miliony registrovaných sportovců. Přitom části z nich se v mnoha ohledech nedostává lékařské péče, která by odpovídala jejich specifickým potřebám, či dokonce zákonným požadavkům. Zdravotnická skupina EUC proto rozšířila své služby o lékařskou péči zaměřenou na sportovce vrcholové i rekreační všech věkových skupin, a to nejen v Ústí nad Labem, ale také v Liberci.

„Sportovcům rekreačním, ale i profesionálním poskytujeme ucelený program, který nabízí jedinečné propojení sportovní medicíny a péči praktického lékaře na jednom místě až po zajištění rychlých dalších vyšetření jednotlivými specialisty. A to vše „pod jednou střechou“ a nejlépe v jeden den,“ popisuje činnost Centra sportovní medicíny na EUC Klinice Ústí nad Labem prof. MUDr. Ladislav Pyšný, CSc., který je vedoucím lékařem tohoto pracoviště.

Centrum sportovní medicíny v ústecké EUC klinice provozuje také ambulanci pro všechny sportovce, která je k dispozici každý všední den dopoledne. Ambulanci může navštívit každý sportovec s akutními zdravotními problémy a toto vyšetření sportovním lékařem ze zdravotní indikace je u sportovce hrazeno většinou zdravotních pojišťoven.

„Pečujeme o klienty komplexně napříč mnoha specializacemi, máme k dispozici medicínské vybavení na vysoké technické úrovni, laboratoře, zobrazovací metody, brzy budeme moci využívat chat s lékařem,“ doplňuje MUDr. Jiří Madar, výkonný ředitel divize strategického rozvoje zdravotnické skupiny EUC.

Centrum sportovní medicíny na EUC Klinice v Ústí nad Labem poskytuje:

 • komplexní péči o sportovce, vyšetření, včetně funkční diagnostiky, poradenství, laboratoří a fyzioterapie
 • každodenní přítomnost lékaře zaměřeného na sportovní i praktické lékařství
 • návaznou péči všech dalších specialistů
 • sportovní prohlídky tělovýchovným lékařem (pro členy sportovních oddílů i studenty škol se zaměřením na tělesnou výchovu)
 • funkční zátěžová vyšetření pro registrované i amatérské sportovce
 • rehabilitaci a fyzioterapii pro sportovce i širokou veřejnost
 • kondiční a výživové poradenství
 • individuální přístup dle sportovních aktivit
 • dlouhodobé zkušenosti s funkční zátěžovou diagnostikou sportovců
 • medicínské vybavení na vysoké technické úrovni
 • sportovní prohlídky tělovýchovným lékařem

K vyšetření do Centra sportovní medicíny na EUC Klinice Ústí nad Labem je možné se objednat na telefonním čísle 477 102 216 nebo on-line na stránkách EUC Kliniky Ústí nad Labem.

 

Fotogalerie

Související články

Více článků

Jaká je fyzická zdatnost české populace?

Balneofototerapie léčí lupénku i atopickou dermatitidu

Navštivte náš stánek Centra sportovní medicíny na půlmaratonu v Ústí

ŽENY ŽENÁM 2019 Ústí nad Labem