Vaše nejcennější foto

11. srpna 2016 Pro média Mamologie a mamografie Pomáháme Moderní léčba a prevence

Vaše nejcennější foto

Jaká je VAŠE nejcennější fotografie? Momentka z dovolené? Svatební fotka? Snímek čerstvě narozeného dítěte či jeho prvních krůčků? Nabízíme trochu jiné, ale určitě neméně důležité obrázky. Snímky z ultrazvuků či mamografů a na nich prsa žen. Všechny vyhrály. Buď jim snímek neodhalil žádný problém, což je v naprosté většině případů, nebo se možné ložisko rakoviny ukázalo a lékaři tak mohli ZAVČAS začít ženu léčit.

Z 66 mamocenter v Česku, tedy míst, kam si mohou ženy přijít nechat vyšetřit prsa, jich je v naší zdravotnické skupině EUC devět. Dohromady do nich v roce 2014 přišlo na preventivní vyšetření prsou více než  20% v tom roce vyšetřených.

Třetina žen v ČR bohužel stále na preventivní prohlídky nechodí. I proto jsme v roce 2013 spustili projekt Vaše nejcennější fotografie, který prostřednictvím veřejné výstavy představuje reálné snímky za mamografu. Letos navazujeme a tentokrát jsme pojali snímky umělecky. Chceme ženy pošťouchnout, aby se nebáli jít na vyšetření, které trvá jen chvíli a NEBOLÍ. Aby si nechaly udělat snímek svých ňader. Protože jsou krásné. Inspirativní. Pro mnohé opravdu NEJCENNĚJŠÍ.

Termíny a místa veřejně přístupných výstav „Vaše nejcennější foto“:

Informačním centrum města Ústí nad Labem – 5. září 2016
EUC Klinika České Budějovice – 15. září 2016
Praha - Klub zaměstnavatelů –  22. září 2016
Krajský úřad Ústí nad Labem –  4. říjen 2016
EUC Klinika Zlín – 19. říjen 2016
EUC Klinika Brno – 20. říjen 2016
Praha – Konference Zdravotnictví 2017 – 1.-2. listopad 2016
Praha – Konference Ambulantní péče – 3. listopad 2016
Vědecká knihovna Ústí nad Labem – 1. listopadu 2016 (kde spolupracujeme i s Akademií věd ČR v rámci Týdne vědy a techniky)
IQ Landia Liberec – 15. listopadu 2016
Židlochovice – leden 2017
Plzeň VZŠ – 16. 1. - 10. 2. 2017 (spojeno s Dnem otevřených dveří pro nové studenty)
Plzeň ZU FZS – 11.- 24. 2. 2017 (spojeno s konferencí univerzity pro studenty - záchranář, radiolog. Asistent)

Ženy, které se do našeho projekty zapojily, jsou ze všech koutů Česka, různě staré, některé si trápením s pozitivním nálezem prošly, jiné ne. Na kontrolu je přivedla kamarádka, přiměl jít partner, zaměstnavatel, praktický lékař.  

Přijďte se na výstavy podívat a hlavně choďte na preventivní prohlídky. Nechejte si na nich i Vy udělat své opravdu důležité FOTOGRAFIE.

Prevence je základ. Pak i například Vaše svatební fotografie mohou být ty nejcennější.

Související články