05. dubna 2017 Pro média

Velká VIZITA s EUC

Šlapací zubní vrtačky z počátku 20. století, vystavená invalidní křesla vyráběná od přelomu 19. a 20. století, jedinečné soubory masážních strojků a přístrojů pro domácí elektroléčbu. Nejen to mohou vidět návštěvníci výstavy Velká vizita v Hradci Králové za první republiky v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. 

Muzem východních Čech dodnes sídlí v secesní budově postavené v letech 1909 až 1913 předním českým architektem Janem Kotěrou. Inspirací Velké vizity byla rozsáhlá Zdravotnická výstava v Hradci Králové, která proběhla v muzeu v roce 1925 a byla první takovou výstavou v Československu.

Síť zdravotnických zařízení EUC je partnerem výstavy Velká vizita, protože:

a) Oceňuje vzdělávací a popularizační aktivitu Muzea východních Čech, která přitáhne pozornost návštěvníků z celého Česka k tématu zdravotnické péče a ukáže ve svých exponátech neskutečný a úžasný vývoj zdravotnických prostředků a techniky za posledních devadesát let.

b) Skupina EUC úspěšně působí v regionu a prostřednictvím EUC Kliniky Hradec Králové navazuje na rozvoj poliklinik sedmdesátých let, kdy docházelo ke kumulaci péče pod „jednou střechou“. To vše doplňuje EUC lékárna v Hradci Králové a vlastní radiodiagnostické centrum. Další zařízení společnosti EUC v regionu představují kliniky v Přelouči a Pardubicích včetně laboratoří a Mamodiagnostického centra v Pardubicích.

Celá tisková zprava ke stažení v příloze.

Fotogalerie

Související články

Více článků

Čím dříve odstraníte přisáté klíště, tím více snižujete riziko nákazy boreliózou

Až polovina pacientů s plicním onemocněním neinhaluje své léky správně

Laboratorní vyšetření pro vegany a vegetariány. Které testy jsou důležité?

Zdravotnická skupina EUC hlásí rekordní nárůst obratu