Přijďte na vyšetření včas!

Více než 90 % žen s nádorem prsu v počátečním stádiu se zcela vyléčí.

13 akreditovaných mamocenter v ČR

Prevence je základ. Svěřte se do naší péče.

Přijďte včas na preventivní vyšetření prsou a předejděte potenciálním problémům

Díky mamografickým vyšetřením stoupá počet žen, u kterých je nádor zachycen v počátečním stadiu

Na našem mamografickém pracovišti najdete vysoký komfort a zohlednění vašich osobních potřeb

Registrací v EUC získáte komplexní zdravotnickou péči pod jednou střechou

Objednejte se online.

Přijďte na vyšetření včas!

EUC Mamocentra

Naši zaměstnanci se mohou v tomto oboru specializovat a poskytovat tak nejvyšší odbornou péči. Poskytujeme komplexní mamodiagnostické služby pro všechny ženy s uplatněním zásady personalizované medicíny. Jsme partnerem pro zaměstnavatele, kterým nabízíme poradenskou a osvětovou činnost v prevenci rakoviny prsu. Pro spolupracující zdravotníky především z řad primární péče poskytujeme, vedle té nejvyšší péče o jejich pacientky, další služby a výhody.

Komplexní služby

Mamocentra poskytují komplexní služby v prevenci rakoviny prsu: provádění vyšetření, informační a vzdělávací činnosti a poradnu pro klientky, případné operační řešení včetně plastických operací v EUC Klinice Zlín.

Cíl

Cílem je poskytnout osvětu v prevenci rakoviny prsu - přesvědčit ženy, aby převzaly iniciativu nad svým zdravím, aby každá žena za svá prsa bojovala tou nejúčinnější metodou - prevencí. Důležité je zachytit rozvíjející se zhoubný nádor prsu v co nejčasnějším stádiu a tím zvýšit kvalitu života pacientek.

Pro koho jsou určená

Mamocentra jsou určena ženám a dívkám všech věkových kategorií, které dbají o prevenci rakoviny prsu či přicházejí s konkrétním problémem s prsy. Ženám nad 45 let je mamografické vyšetření poskytnuto zdarma (hrazeno z prostředků zdravotních pojišťoven) jednou za dva roky na doporučení praktického lékaře či gynekologa (je potřeba žádanka k vyšetření).

Informace o nároku na vyšetření

Ženy nad 45 let mají nárok každé dva roky na preventivní mamografické vyšetření, které platí zdravotní pojišťovna.

Ženy pod 45 let si hradí vyšetření samy. Vyšetření je určeno pouze pro ženy nad 40 let a je doporučeno jej od tohoto věku podstoupit preventivně každé dva roky

Přečtěte si, jak probíhá vyšetření krok za krokem (PDF).

Často kladené otázky Kde nás najdete

Objednejte se online