MUDr. Gabriela Klementová

Opavská 962/39
708 68 Ostrava

call centrum

+420 597 437 777

Ordinační hodiny

Po7:30 - 11:00objednaní
12:00 - 14:30objednaní
Út7:00 - 11:00objednaná audiometrická vyšetření
12:00 - 14:30objednaná audiometrická vyšetření
16:30 - 19:30objednané konzultace
St7:30 - 11:00objednaní
12:00 - 16:30objednaní
Čt7:30 - 11:00objednaní
12:00 - 14:30objednaní
7:00 - 12:00objednaná audiometrická vyšetření
;

Činnost ambulance

Běžná vyšetření a ošetření chorob ušních, nosních a krčních
Jde o základní práci ušního, nosního a krčního specialisty - otorinolaryngologa. Obor se jmenuje otorinolaryngologie - ORL. Tato specializovaná vyšetření by měla být prováděna na základě doporučení obvodního nebo dětského lékaře. Vyšetření pro práci ve výškách nebo v riziku hluku provádíme dle platných směrnic, tzn. vstupní a výstupní vyšetření si klient hradí sám, preventivní s doporučením obvodního nebo závodního lékaře hradí zdravotní pojišťovna. V dopoledních hodinách objednáváme na audiometrická vyšetření. Odpolední ordinace jsou jen na objednání.

Drobné operační zákroky
provádíme pokud nemusí být pacient odeslán k operačnímu výkonu do nemocnice. Naše objednací doby jsou výrazně kratší. Je vhodné k plánovanému zákroku přijet s doprovodem.

Audiometické vyšetření - přesná diagnostika sluchových vad
Jedná se o vyšetření sluchu na jednotlivých frekvencích –  od hlubokých tónů až po nejvyšší. Měření provádíme na audiometru v tzv. tiché komoře. K vyšetření by se měl pacient dostavit bez akutních zánětů v oblasti cest dýchacích a v dobré psychické kondici - tedy vyspalý a odpočatý. Další informace viz Audiometrie.

Tympanometrie - vyšetření středního ucha, lícního nervu a zčásti i mozkového kmene
Jedná se o vyšetření, kdy se měří tlak před a za bubínkem zároveň s vysíláním zvuku na bubínek. Vyšetření nás informuje o stavu celistvosti bubínku a o stavu podtlaku či přetlaku ve středním uchu. Všechny tyto stavy jsou příčinou snížení sluchu. Součástí je i vyšetření reflexů středoušních svalů. Spolupráce klienta je minimální. Postačí, když bude sedět v klidu a omezí mimiku obličeje. Vyšetření lze provádět i u malých dětí, pokud se je podaří zabavit a zklidnit.

Aurikuloterapie
Je akupunktura ucha pro pacienty s akutními i chronickými bolestmi kloubů, páteře, hlavy, trojklanného nervu. Dále pro pacienty s tinnitem a závratěmi. Je také pomocník při hubnutí. Jehličkami aplikovanými do ušního boltce ovlivňujeme různé oblasti a orgány lidského těla. Aurikulotherapii provádí lékař s erudicí. Výkon není hrazený zdravotními pojišťovnami. Více informací zde.

Lidé

MUDr. Gabriela Klementová

MUDr. Gabriela Klementová