EUC koupila Advantis Medical a posiluje svou vedoucí pozici na trhu domácí zdravotní péče

27. června 2024

EUC koupila Advantis Medical a posiluje svou vedoucí pozici na trhu domácí zdravotní péče

Zdravotnická skupina EUC dnes oznámila, že koupila společnost Advantis Medical s.r.o., jednoho z největších poskytovatelů domácí zdravotní péče v České republice. Pro EUC je to druhá významná akvizice v této oblasti během necelého roku. Tímto krokem si upevňuje pozici největšího poskytovatele domácí zdravotní péče, kterou již nyní poskytuje ve 13 krajích České republiky.

„Těší nás, že můžeme přivítat společnost Advantis Medical do rodiny EUC. Tato akvizice potvrzuje náš dlouhodobý záměr investovat do rozvoje domácí péče v ČR, která nabírá stále více na významu. Transformace akutních lůžek v nemocnicích na jednodenní péči, stárnutí populace a nedostatek lůžek v sociálních zařízeních akcentují důležitost domácí zdravotní péče pro dlouhodobou udržitelnost celého zdravotního systému. Se společností Advantis Medical se naše možnosti výrazně rozšiřují, což nám umožní poskytovat péči přímo v domácím prostředí pro více našich klientů,“ říká MUDr. Michal Bednář, MBA, generální ředitel zdravotnické skupiny EUC.

Společnost Advantis Medical, založená v roce 2015, aktuálně provozuje více než 20 poboček domácí péče po celé ČR a má přes 120 kvalifikovaných zaměstnanců. Od svého založení ošetřila více než 10 000 klientů. Skupina EUC tak získala silného partnera, který poskytuje vysoce odbornou zdravotní péči. Tento vysoký standard potvrzuje i akreditace od Spojené akreditační komise (SAK).

Pavel Hanuš, jednatel společnosti Advantis Medical, dodal: „Do rukou EUC předáváme firmu postavenou na pevných základech a odborném know-how. Pro náš další rozvoj a růst bylo nezbytné najít silného a stabilního partnera, kterým EUC bezesporu je. Spojuje nás vysoký standard a kvalita poskytovaných služeb, stejně jako společná vize budoucího směřování domácí péče.

Akvizice je dalším krokem v plánovaném strategickém růstu zdravotnické skupiny EUC. Segment domácí péče skvěle doplňuje možnosti a schopnosti skupiny EUC, jak klienta co nejdéle udržet v domácím prostředí, aniž by musel kvůli svému zdravotnímu stavu či věku do nemocnice nebo jiného zařízení. V loňském roce koupila skupina EUC Domácí péči Včelka, která se svým rozsahem řadí mezi největší poskytovatele těchto služeb v ČR.

Související články