17. ledna 2020

EUC rozšiřuje spektrum své odborné péče i regionální působnost

Do zdravotnické skupiny EUC patří od ledna vysoce specializovaná centra pro biologickou léčbu revmatoidních onemocnění, ordinace revmatologie a také dvě lékárny. EUC tak rozšiřuje svoji působnost v Pardubickém, Královéhradeckém i Olomouckém kraji.

Do zdravotnické skupiny EUC patří od ledna 2020 společnost KOSMA a DAMIAN a.s., díky které EUC nyní vlastní velkou stabilní lékárnu na Poliklinice Vektor v těsné blízkosti centra Pardubic, v perspektivní a rozvíjející se čtvrti tohoto krajského města, a menší lékárnu v centru města Olomouc. V prostorech Polikliniky Vektor pak kromě lékárny získala EUC tři ordinace, které v současnosti pronajímá alergologům.

V lednu zařadila EUC do své skupiny také společnost ARTHROMED, s.r.o., která v oboru revmatologie provozuje svoji činnost jak na Poliklinice Vektor v Pardubicích, tak ve východočeském Jičíně. „Touto transakcí skupina EUC získává kromě revmatologických ordinací především renomovaná a vysoce specializovaná centra pro biologickou léčbu určenou pro těžce nemocné pacienty s revmatoidním onemocněním. EUC se tak stává jediným soukromým poskytovatelem tohoto druhu cílené osobní léčby nejen v Pardubickém, ale i v celém Královehradeckém kraji,“ informuje MUDr. Michal Bednář, výkonný ředitel EUC klinik. Dlouholeté zkušenosti MUDr. Zdeňka Dvořáka, Ph.D. a ostatních lékařů obou center biologické léčby přináší potenciál rozvoje této komplikované léčby do celé skupiny EUC i v rámci ostatních krajů České republiky.

„Společně s nově otevřeným mamocentrem v nedávno postavených prostorech v blízkosti Polikliniky Vektor, které zajišťuje péči o ženy z celého Pardubického kraje, přinášejí obě transakce mimořádný potenciál dalšího rozvoje a budoucího působení skupiny nejen v samotné poliklinice a jejím okolí, ale i v oblasti celého města Pardubic,“ dodává MUDr. Bednář.

Související články

Hledáte praktického lékaře?

EUC je i letos generálním partnerem unikátního setkání ambulantních specialistů

Disease Management programy pomáhají správně léčit diabetiky

Nové ambulance revmatologie v Pardubicích a Jičíně