Problém se zápěstím – příznaky a léčba

15. prosince 2020

Problém se zápěstím – příznaky a léčba

Problémy se zápěstím mohou být způsobeny různými faktory. Může jít o důsledek zranění či úrazu, namožení nebo o projev konkrétní nemoci (artróza, revmatoidní artritida, útlakové syndromy, cysty atd.).

Příznaky onemocnění

Problémy se zápěstím se projevují různými druhy bolesti. Při artróze se jedná obvykle o tupou bolest, syndrom karpálního tunelu zase signalizuje spíše brnění ruky či prstů. Liší se i místo výskytu bolesti. Bolet vás může celé zápěstí, ale také jen část na malíkové nebo naopak na palcové straně. Dalšími příznaky mohou být otoky a zhoršení pohyblivosti zápěstí.

 

Léčba

Podle příčiny a závažnosti se na léčbu využívají léky či injekce ulevující od bolesti. K dalším metodám patří rehabilitace, fixace (sádra, ortéza) či chirurgické zákroky.

Pro prvotní léčbu lze využít ledové obklady, volně prodejné léky proti bolesti a hlavně je potřeba postižené zápěstí šetřit. Pokud tato opatření do několika dnů nepomohou nebo se po nich stav zhorší, je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc. Obrátit se můžete na naše lékaře online, kteří vám prostřednictvím chatu či videohovoru diagnostikují příčinu bolesti a doporučí léčbu, případně vás při vážnějším problému odkážou na návštěvu našich klinik.

 

Rizika neléčení problémů se zápěstím

Neléčení problémů se zápěstím může kromě přetrvávání problémů vést k trvalému omezení pohyblivosti ruky, poškození kostí, vazů a nervů.

 

Obvyklá medikace

Medikamentózní léčba slouží v tomto případě k potlačení příznaků. Využívají se volně prodejné léky proti bolesti. Na neustupující bolest může lékař předepsat léky silnější obsahující anestetika či kortikoidy.

Máte problém se zápěstím? Nejen toto téma můžete konzultovat s našimi lékaři online:

Lékař online 24/7

Související články