Problémy s pokožkou – příznaky a léčba

15. prosince 2020

Problémy s pokožkou – příznaky a léčba

K nejčastějším kožním problémům patří vyrážka, ekzém, zarudnutí, akné a suchá pokožka. Příčinou mohou být genetické predispozice, vliv okolního prostředí (chemikálie, kosmetické přípravky, sluneční záření nebo naopak mrazivé počasí, alergeny), psychický stav i různá onemocnění, ať už kožní či celková. Ve většině případů se jedná o kombinaci všech těchto faktorů. Často se nejedná o problém kůže jako takový, ale o způsob, jakým se tělo vypořádává s jinou zátěží.

Příznaky

Problémy s pokožkou představují v podstatě jakoukoli odlišnost na kůži. Může se jednat o pupínky, puchýře, abscesy, zarudnutí, suchost pokožky a další.

 

Léčba

Pro trvalé uzdravení je důležité nepotlačovat pouze příznaky, ale rozpoznat příčinu problému a vyléčit i tu. Naši lékaři online vám prostřednictvím chatu či videohovoru pomohou příčinu identifikovat a doporučí léčbu, případně vás odkážou na návštěvu vhodného specialisty.

Na projevy na kůži se nejčastěji využívají krémy a masti prodejné volně nebo na lékařský předpis. Dalšími možnostmi jsou podle příčiny obtíží tablety, obklady či fototerapie.

 

Rizika neléčení

Také rizika se liší podle příčiny onemocnění. Málokdy potíže vymizí samy, případně mohou mít bez léčby častější tendenci se vracet. Mnohé z nemocí projevujících se na kůži jsou nakažlivé a mohou se rozšířit i na další místa na těle. Signalizují-li jinou chorobu, hrozí její zhoršení.

 

Obvyklá medikace

Nejčastěji se využívají krémy a masti prodejné volně nebo na lékařský předpis. Dále se využívají různé léky na léčbu příčiny problému.

Máte se svou pokožkou problémy? Svůj problém můžete konzultovat s našimi lékaři online:

Lékař online 24/7

Související články