11. prosince 2019

Prohlášení k situaci k odškodnění pacientů Nemocnice Frýdlant s.r.o.

Společnost EUC a.s., jako bývalý vlastník, se v rámci procesu prodeje nemocnice dohodla s novým vlastníkem Nemocnice Frýdlant s.r.o. na poskytování maximální součinnosti související s nárokem na odškodnění pacientů, kteří utrpěli otravu krve v listopadu 2018 ve frýdlantské nemocnici.

Prodejem Nemocnice Frýdlant s.r.o. do rukou Krajské nemocnice Liberec se tedy situace pro pacienty v žádném ohledu nezměnila, tj. mají stejného právního zástupce, se kterým pacienti své nároky řeší. Tuto informaci jsme si ověřili i s novými zástupci Nemocnice Frýdlant s.r.o. V dohledné době budou postupně vydány znalecké posudky, které určí výši náhrady škody. Ta bude uhrazena z pojistky Nemocnice Frýdlant s.r.o. V případě, že částka bude převyšovat maximální pojistné plnění, uhradí tento rozdíl společnost EUC a.s.

 

Od předmětné události uplynul jeden rok, což je pro znalce předpokládaná obvyklá doba pro ustálení zdravotního stavu poškozených pro účely jeho zhodnocení. Ověřili jsme si, že jedna z pacientek byla již odškodněna z pojistky v těchto dnech.

Související články

Akce březen - chemický peeling 3+1 ZDARMA

Oznámení v souvislosti s výskytem koronaviru (Covid-19) v Evropě

EUC Klinika Olomouc zve na víkend plný mamoprevence

Dermatoložka radí: Co dělat, když vás trápí lupy?