Skupina EUC zve na 7. celostátní konferenci AMBULANTNÍ PÉČE

11. srpna 2023

Skupina EUC zve na 7. celostátní konferenci AMBULANTNÍ PÉČE

Obezita patří mezi civilizační nemoci a její výskyt v populaci se neustále zvyšuje. Čísla hovoří jasně a jsou alarmující. V Evropě trpí nadváhou 53 % populace, přičemž Česká republika se již delší dobu drží na předních příčkách. V tuzemsku šest z deseti dospělých trpí nadváhou a obézní je každý pátý. Ve větší či menší míře se tak s obézními pacienty setkávají odborníci napříč zdravotnickým spektrem. Nejen proto se skupina EUC rozhodla zorganizovat odbornou konferenci o obezitě, která se bude konat 20. října 2023 v Praze v hotelu Grandior. Akce je určena pro lékaře, zdravotní sestry, nutriční terapeuty a další odborníky, kteří se s problémem obezity u svých pacientů mohou potkat.

Program konference bude zahrnovat přednášky, workshopy a diskusní panely na aktuální témata týkající se obezity, jako je prevence, léčba a rehabilitace. Kromě toho se na konferenci představí také řada inovativních technologií a řešení, které mohou pomoci pacientům s obezitou zlepšit jejich zdraví.

Dozvíte se například, jak může obezita komplikovat spánek nebo jaký má vliv na sex. Mimo přednášky nabídne konference řadu workshopů pro studenty, které se netýkají jen obezity (například závislost na sociálních sítích nebo základy empatické komunikace). 

Konference je skvělou příležitostí pro odborníky z různých oborů, aby se sešli a sdíleli své zkušenosti a poznatky o obezitě. Prostor pro networking a navázání nových kontaktů je samozřejmost.

Rádi byste se dozvěděli více o programu a další informace? Vše najdete na webu konference.

7. celostátní konference AMBULANTNÍ PÉČE

Související články