Ústecká EUC klinika otevřela novou vestibulární poradnu. Pomáhá s léčbou pacientů s poruchami rovnováhy

31. ledna 2024

Ústecká EUC klinika otevřela novou vestibulární poradnu. Pomáhá s léčbou pacientů s poruchami rovnováhy

Pacienti trpící závratěmi se mohou od ledna objednat na specializované vyšetření do vestibulární poradny. Ta je nově v provozu v rámci oddělení ORL EUC Kliniky v Ústí nad Labem. Služby poskytuje dětským i dospělým pacientům – péče je navíc hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

EUC Klinika v Ústí nad Labem rozšiřuje lékařskou péči, kterou v regionu poskytuje. Od ledna je v rámci ORL oddělení pacientům k dispozici nová vestibulární poradna, kterou vede MUDr. Karolína Ježková. „Poradna vznikla s cílem pomoci pacientům se závratěmi, jejichž příčina může být mimo jiné i v oblasti tzv. vestibulárního aparátu v oblasti vnitřního ucha, který zodpovídá za správnou rovnováhu těla,“ vysvětluje MUDr. Karolína Ježková, lékařka z ORL ambulance EUC Kliniky v Ústí nad Labem, a dodává, že: „Závratě jsou u nás relativně podceňovanou diagnózou, se kterou přichází do ambulancí poměrně velké množství pacientů, přestože jde po bolestech hlavy o druhou nejčastější příčinu, proč pacient lékaře vůbec vyhledá.“

Závrať jako taková je symptom – příznak různých typů onemocnění.  „V naší poradně se věnujeme diagnostice a léčbě zejména závratí periferního typu, kdy je postiženo rovnovážné ústrojí vnitřního ucha. To se projevuje motáním hlavy, nestabilní chůzí, pocitem nejistoty v prostoru, dále může být přítomen pocit na zvracení či zvracení“, sděluje MUDr. Karolína Ježková. V rámci této problematiky EUC Klinika Ústí nad Labem spolupracuje s neurology a zaměřuje se na diagnostiku a léčbu centrálních poruch (ty, které mají příčinu v mozku, mozkových drahách, případně míše).

Nová vyšetřovna je určena nejen pro pacienty ústecké EUC kliniky. Doporučení od neurologa, rehabilitačního či praktického lékaře je výhodou. Péče je hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Pacienti se mohou do ambulance objednat telefonicky na čísle 477 102 114 či 477 102 232. Využít lze i centrální recepci na čísle 477 102 111.

EUC Klinika Ústí nad Labem v rámci oboru Otorinolaryngologie plánuje rozšíření služeb také v oblasti spánkové medicíny. Spánková laboratoř bude dalším specializovaným pracovištěm oddělení ORL, které se bude zabývat monitorováním poruch dýchání ve spánku a následnou terapií spánkové apnoe.

Pacienti tak v EUC Klinice v Ústí nad Labem najdou komplexní péči podpořenou novými technologiemi v rámci diagnostiky, navíc v novém, moderním prostředí.

Objednat se

Fotogalerie

Související články