Zdravotnická skupina EUC spustila unikátní medicínskou aplikaci

08. prosince 2021 Pro média Moderní léčba a prevence

Zdravotnická skupina EUC spustila unikátní medicínskou aplikaci

Nová mobilní aplikace mojeEUC umožňuje uživatelům konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem na dálku kdykoliv a odkudkoliv. Kromě toho nabízí i chytrý plánovač lékařských prohlídek a pravidelného dávkování léků. Upozorní také na nežádoucí lékové interakce a poradí uživatelům s výběrem vhodných vitamínů. Skupina EUC tak chce vést Čechy k důslednější péči o vlastní zdraví a prevenci.

Konzultace s praktickým lékařem na dálku, e-recept nebo pomoc s akutními problémy z tuzemska i ze zahraničí – to vše dokáže platforma Lékař online 24/7. Službu provozuje zdravotnická skupina EUC už od loňského podzimu a zátěžovou zkouškou tak prošla i během pandemie. A obstála v ní. Nově se služba stala i součástí chytré mobilní aplikace mojeEUC která nabídne navíc řadu doplňkových funkcí. „Aplikaci mojeEUC jsme vytvořili tak, aby uživatelům nabízela rychlý a jednoduchý přístup k široké škále našich služeb. V kapse tak neustále mohou nosit jednak nástroj k rychlé videokonzultaci s lékařem, ale také šikovný plánovač lékařských prohlídek a dávkování léků,“ říká Ing. Aziz Jahić, ředitel marketingu a digitalizace zdravotnické skupiny EUC.

Zdraví přehledně na jednom místě

Kromě osobního plánovače umí mojeEUC také včas upozornit na nevhodné kombinace léků – takzvané kontraindikace. K podobným lékovým chybám totiž může docházet i pokud je předepíše sám lékař. Aplikace si rovněž klade za cíl zatočit s častým nešvarem Čechů, tedy samodiagnostikou a užíváním léků bez porady s lékařem. „Aplikace motivuje uživatele k tomu, aby své zdraví bral skutečně zodpovědně. Díky ní má totiž všechny své zdravotní údaje vždy k dispozici, nezapomíná správně brát své léky, ale také se může důsledněji starat o vlastní prevenci,“ doplňuje MUDr. Petra Bomberová Kánská, vedoucí lékařka služby Lékař online 24/7. Aplikace mojeEUC umí na základě krátkého diagnostického dotazníku doporučit balíčky vitamínů přesně na míru fyzickému stavu, věku a pohlaví.

Konzultace s lékařem kdykoliv a odkudkoliv

Stěžejní funkcí nové zdravotní aplikace je možnost provést videokonzultaci s praktickým lékařem kdykoliv a odkudkoliv. Ocení ji tak nejen pacienti na dovolené či na služební cestě, ale také uživatelé, kteří mají svého praktického lékaře daleko od místa bydliště – například studenti. Služba je dostupná ve 24hodinovém režimu, lékař se s pacientem obvykle spojí do třiceti minut. K uskutečnění konzultace stačí pacientovi počítač nebo libovolné chytré zařízení a přístup k internetu. Nově se nyní mohou uživatelé spojit s lékařem napřímo právě přes aplikaci mojeEUC.

Do služby Lékař online 24/7 vstupuje pacient po ověření totožnosti pomocí technologie Bank ID. Přihlašování je tak zároveň pohodlné i bezpečné. Veškerá komunikace mezi pacientem a lékařem probíhá mezi čtyřma očima. Vyšetření jsou diskrétní a podléhají lékařskému tajemství, stejně jako veškerá zdravotnická dokumentace. V tom se služba zásadně odlišuje od predátorských internetových poraden, kde je příspěvek zveřejněn mnohdy i se jménem pacienta a může si jej přečíst prakticky každý.

Na dálku lze s Lékařem online 24/7 vyřešit až 7 z 10 běžných zdravotních problémů, ať už jde o drobná zranění, nachlazení, bolesti očí nebo zad a řadu dalších. Stejně jako při návštěvě v ordinaci u svého praktika obdrží pacient po konzultaci oficiální lékařskou zprávu. Lékař může na dálku také vystavit e-recept nebo ve vážnějších případech doporučit návštěvu u specialisty. „Vyšetření online probíhá ve zcela zabezpečeném prostředí, bez přítomnosti třetí strany. Aplikace funguje na bázi ověřené švédské technologické platformy Doctrin, která zajišťuje bezpečné a spolehlivé spojení mezi pacientem a lékařem,“ doplňuje Aziz Jahić. Právě Skandinávie je podle něj dobrým příkladem zemí, ve kterých se telemedicínská řešení stala zcela běžnou součástí každodenního života, a které by měla Česká republika brzy následovat.

Aplikace Moje EUC je již nyní dostupná ke stažení na AppStore a Google Play.

 

Související články

Více článků